Liberec porazil Ústí. Tým z Podještědí vede volejbalovou extraligu

Trenér libereckých volejbalistů Michal Nekola. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér libereckých volejbalistů Michal Nekola. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Volejbalisté Dukly Liberec dominovali v severočeském derby, kterému chybělo větší napětí. I tak by se dalo charakterizovat vystoupení lídra tabulky extraligy na palubovce Ústí nad Labem. Liberečtí zápas ovládli výsledkem 3:0 a suverénně kralují soutěži.

Reklama

„Stačil nám spolehlivý výkon na tři body. Z naší strany nebylo potřeba extra úsilí nebo extra snaha,“ bral výhru s nadhledem Michal Nekola, trenér Dukly.

S jakým záměrem jste přistoupili k utkání, v němž jste byli jasným favoritem?

Věděli jsme, že domácí nejsou a nejspíš ani nebudou v optimálním rozpoložení. Mají zraněné hráče a jejich tým je trošku rozložený. Využili jsme zápas k tomu, aby v našem celku dostali příležitost další hráči, kteří jsou po zdravotní pauze nebo dosud tolik nenastupovali. Utkání jsme zvládli hladce. Jen v prvním setu jsme si situaci lehce zkomplikovali.  Pak už to mělo jednoznačný průběh.  A neexistovaly pochyby, jestli získáme tři body, nebo ne.

Zápas tedy pro vás asi nebyl objektivním měřítkem výkonnosti?

Spíš jsme si mohli pouze ověřit, zda jsme se už naučili udržet koncentraci po celou dobu střetnutí. A podle výsledku to dopadlo pozitivním směrem a způsobem.

Dukla Liberec se v evropském poháru poměřuje s kyperským klubem Omonie Nikósie. Jak se tato konfrontace vyvíjí?

Mohu říci, že jsem byl na Kypru vůbec poprvé za celou svou hráčskou i trenérskou kariéru. A co jsme se bavili s místními, tak je to asi pojedenácté, kdy hraje kyperský tým proti českému nebo dříve československému družstvu. A Kypr prý ještě nikdy nevyhrál, což bychom chtěli prodloužit i v odvetě.

Jaké jsou vaše poznatky o Nikósii?

Hrají za ně tři Brazilci, z toho dva hodně šikovní. V podstatě tato trojice tvoří osu týmu. Jsem proto rád, že jsme tam utkání zvládli a doma nám 16. prosince může eventuálně stačit i prohra 2:3. Znamená to, že už v případě zisku dvou bodů budeme postupujícím týmem.

Už v listopadu jste se ale poměřili s francouzským Toulouse v Poháru CEV. Přičítáte vyřazení smůle?

Tak to nebyla otázka smůly. Soupeř potvrdil kvalitu, že se pohybuje v horních příčkách francouzské ligy. Ze šesti setů byly čtyři vyrovnané, ale protivník celkově působil lepším dojmem.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře