Legendy se dočkaly. Ručinský se Šlégrem slaví titul s Litvínovem

Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov
Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov

Litvínov - Trvalo to 56 let. Hokejový Litvínov poprvé v historii ovládl českou nejvyšší soutěž a slaví mistrovský titul. V rozhodujícím sedmém zápase finále vyhrál v Třinci 2:0 a mohl slavit.

Reklama

Litvínov porazil Třinec 4:3 na zápasy. V rozhodujícím utkání otevřel skóre v 53. minutě František Lukeš a stejný hráč pečetil při závěrečné power-play Třince výsledek na 2:0.

Titul tak mohly oslavit i takové legendy jako Martin Ručinský či Jiří Šlégr. Ten se nejvyššího primátu dočkal už pouze na střídačce jako asistent trenéra. Zato Ručinský odehrál skvělou základní část i play-off.

„Emoce jsou neskutečné. Vyhrál jsem olympiádu, mistrovství světa, ale tohle je vítězství pro město, kde jsem se narodil a vyrůstal," říkal do televizních kamer hned po utkání Martin Ručinský.

"Sezona byla strašně dlouhá. Od června, kdy jsme se sešli, jsme tvrdě pracovali a já jsem strašně rád za kluky, za lidi, co jsou támhle v rohu (kotel litvínovských fanoušků) a za celé město. Za těch 56 let si to zasloužili," komentoval.

Ručinský odehrál play-off i přes různá zranění a ještě může přemýšlet nad účastí na mistrovství světa v Praze a Ostravě.

Hodně vysoko staví litvínovský titul i Jiří Šlégr. "Vyhrál jsem olympiádu a v podstatě všechno, co vyhrát šlo, ale tohle stavím hned na druhé místo. Vyhráli jsme titul pro naše město, tady jsem se narodil a vždy si titul pro Litvínov přál," uzavřel Šlégr.

Oslavy titulu si užil i kouč Radim Rulík, který vytvořil silný trenérský tandem s Miloslavem Hořavou. "Přicházeli jsme k týmu v říjnu 2013, kdy byl poslední. Nakonec jsme skončili na  11. místě. Ale viděli jsme v týmu potenciál a věřili mu. Od léta jsme začali pracovat na naší koncepci, vylepšili obranu a přivedli Karla Kubáta. Výborně nás podržel i brankář Francouz," vypočítával Rulík.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře