Lákalo mě, že Liberec má vyšší ambice než Esbjerg, říká nový brankář Slovanu Martin Dúbravka

Martin Dúbravka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Martin Dúbravka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Ačkoli přestup gólmana Martina Dúbravky z dánského Esbjergu do Liberce byl upečen velmi narychlo, nový brankář už stihl odchytat v dresu Slovanu Liberec už tři zápasy včetně dvou duelů ve 3. předkole Evropské ligy proti Admiře Wacker Mödling.

Reklama

Jak hodnotíte postup přes rakouskou Admiru Wacker Mödling?

Užíváme si to. Hlavně v prvním poločase jsme byli lepším týmem. I na Admiře u nich jsme byli lepší. Zaslouženě jsme postoupili. Ve druhé půli nás zatlačili, ale už jsme měli náskok. Podali jsme kvalitní kolektivní výkon.

Jak si zvykáte v českém týmu po vašem přestupu z dánského Esbjergu?

Dlouhá léta jsem působil na Slovensku, takže Liberec pro mě není skok do neznámá. Beru to jako pozitivní krok a těším se na to. Znovu se připomenu českým a slovenským divákům. Věřím, že se nám s Libercem povede úspěch a postoupíme do hlavní fáze Evropské ligy.

Proč jste do Liberce přestupoval až v srpnu těsně před startem kvalifikace o Evropskou ligu?

Přestup se natahoval, Esbjerg za mě chtěl odstupné, kluby se nemohly dohodnout. Nakonec našli společnou řeč. Jsem rád, protože poslední půlrok nebyl v zahraničí snadný. A snad budu chytat.

Jste zvyklí z Esbjergu na evropské poháry?

Když jsem do Esbjergu přišel, klub hrál osmifinále Evropské ligy s Fiorentinou. Další rok jsme znovu hráli předkola Evropské ligy, ale do základní skupiny neproklouzli a další dvě sezóny jsme hráli o záchranu v lize. Esbjerg v poslední době hrál o setrvání v lize a Liberec má vyšší ambice, což mě přilákalo.

V české lize působí řada slovenských gólmanů. Je to náhoda?

Mám přehled o české lize a vím, že zde chytá hodně našich brankářů. Například Matúš Kozáčik z Plzně vyčnívá, i další chytají dobře. I u nás v Liberci máme další dva kvalitní gólmany a taková konkurence mě posouvá dále.

V Žilině s vámi působil Emil Rilke, který hrával i v Liberci. Víte o tom?

Volal jsem mu, konzultoval jsem s ním můj přesun do Liberce. Ptal jsem se něj, co si o tom myslí, nějaké poznatky mi řekl.

Jaké ambice může mít Liberec?

Snad se budeme posouvat dále a hrát v lize nahoře. Jsou tu i výborní fanoušci, kteří proti Admiře vytvořili velmi kvalitní atmosféru.

Pomýšlíte z Liberce i na slovenskou reprezentaci?

Mám jeden start za Slovensko a samozřejmě by bylo lákadlo znovu za národní tým nastoupit. Věřím, že trenér o mě bude v Liberci vědět.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře