Kotrmelce na střídačce Teplic. Radu nahradil Vavruška

David Vavruška. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
David Vavruška. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Trenéra Petra Radu nahradí na lavičce Teplic David Vavruška, jenž ve svém novém působišti podepsal tříletou smlouvu. K této situaci uspořádal klub po posledním ligovém utkání s Hradcem Králové tiskovou konferenci. Co všechno na ní zaznělo?

Reklama

David Vavruška přichází do Teplic z klubu, se kterým před několika dny vyhrál domácí pohár. „Rozhodlo to, že se přikláněl k myšlence skončit v Liberci. Původně jsme nechtěli jednat s trenérem, který je smluvně vázán v jiném klubu. Ale situace se vyvrbila takto. Davida znám dlouho. Poté, co jsme se nedohodli s Petrem Radou, byl Vavruška nakloněn k tomu, aby přišel k nám,“ uvedl sportovní manažer Teplic Jan Skýpala.

Jeho komentář doplnil ředitel klubu Petr Hynek. „Je to mladý trenér, ale už má zkušenosti s ligou. Byl v Příbrami, dvakrát v Liberci, takže své kvality již prokázal.“

„Působil u nás v mládeži, pak přešel do Sparty či Bohemky. Dospěl do jakési fáze a nabral zkušenosti, navíc má odvahu i potřebu se v lize prosadit. Dále mohu prozradit, že druhým nejvážnějším kandidátem byl Trpišovský ze Žižkova,“ nastínil Skýpala.

Že do Teplic zamíří právě trenér Liberce, je celkem překvapivým řešením. „Vavruška má velké charisma a dokáže stmelit kabinu a možná i celý klub. To prokázal v Liberci. U nás podepíše smlouvu na tři roky. Plánujeme získat kouče na delší dobu. V poslední době se u nás trenéři často měnili, což chceme změnit. Představujeme si dlouhodobější koncepční práci,“ konstatoval sportovní manažer a pokračoval.

„V klíčových zápasech se nám dlouhodobě nedaří. Podáváme průměrné výsledky, a když o něco jde, většinou tým selže. To se děje už delší čas a pod vedením několika trenérů. Navíc Petr Rada byl v Teplicích už počtvrté a sám uznal, že to není dobré. Chceme se pohybovat na příčkách, které zaručují postup do evropských pohárů,“ přednesl Skýpala vizi Teplic.

Přes léto se kádr Severočechů jistě pozmění, ale cizinecká legie by mohla zůstat. „Očekáváme návrat Bratanoviče z Bohemians. Jednáme s Litsingim, ale má i jiné nabídky včetně těch z českých klubů. To Kapolongo, Chukwuma či Balázs mají potenciál v Teplicích dál růst,“ uzavřel Skýpala.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře