Konečně jsem skóroval, radoval se Martin Šťovíček, který dvěma góly sestřelil Spartu

Foto: Ladislav Chlíbek
Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Hokejisté Chomutova zakončili základní část na 11. místě tabulky a čeká je ještě šestice zápasů v play-out, což je skupina o 11. až 14. místo v extalize. Piráti si tam hlavně chtějí svou pozici udržet, aby se nemuseli strachovat před pádem do baráže.

Reklama

Chomutov v neděli 4.3. porazil pražskou Spartu 4:2 a o dvě branky se postaral domácí útočník Martin Šťovíček.

"Dobrých zápasů, ve kterých jsem se dostával do šancí, jsem měl během sezóny více. Jen jsem je neproměnil a nedal více gólů. Proti Spartě se to konečně povedlo, navíc to byly důležité branky. Vzhledem k výhře Jihlavy jsme potřebovali vyhrát, abychom nedali šanci Jihlavě, aby se na nás v play-outu nemohla dotáhnout. Skóroval jsem v přesilovce i v oslabení," pochvaloval si útočník Martin Šťovíček.

Sparta už měla jistotu 10. místa, a tak na severu Čech dala šanci svým juniorům a přijela v omlazené sestavě. "Před zápasem jsme si říkali, že to bude možná těžší než kdyby přijela Sparta v plné sestavě, protože ti mladíci se snažili ukázat a bojovali. Otočili jsme to ve třetí třetině, v kabině po druhé přestávce jsme si něco řekli, hlavně starší hráči a trenér Růžička," prozradil forvard.

Piráti půjdou do play-outu s desetibodovým náskokem před třináctou Jihlavou. Ta se bude chtít dostat v tabulce výše, aby se vyhla baráži, kterou odehrají dva nejhorší celky extraligy.

"Za výhru jsme rádi, Jihlava se zvedá a potřebujeme nějaký náskok do play-out. Pro nás je zklamání, že jsme se nedostali do play-off. Čeká nás play-out. I to ale musíme hrát naplno, protože nechceme připustit případný pád do baráže a chceme extraligu udržet. V play-outu minimálně dva zápasy musíme vyhrát," předesílá šikovný forvard

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře