Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!

Štěpán Vachoušek. Foto: archiv fkteplice.cz
Štěpán Vachoušek. Foto: archiv fkteplice.cz

TEPLICE - Už s předstihem oznámil konec fotbalové kariéry teplický záložník Štěpán Vachoušek. Na konci května odehraje poslední zápas proti Dukle Praha a pak pověsí kopačky definitivně na hřebík. Bývalý reprezentant České republiky a hráč Slavie, Sparty, Olympique Marseille či Austrie Vídeň se loučí s kariérou v teplickém dresu, ve kterém před 19 lety vstoupil do seniorského fotbalu.

Reklama

Po sezóně jste oznámil konec své profesionální fotbalové kariéry. Jakou máte motivaci ve zbytku ročníku?

Čeká nás poslední ligové kolo s Duklou Praha. V utkání budeme mít šanci zaútočit na čtvrté místo, a tím pádem se kvalifikovat do předkola Evropské ligy. Bude to krásný závěr sezóny a za naše výkony v tomto ročníku bychom si postup do Evropy zasloužili. Snad to zvládneme.

Jak se rodilo vaše rozhodnutí skončit s fotbalem?

Rodilo se to těžce. Čas ale nezastavíte. V poslední době jsem už tolik ani nehrál, takže rozhodnutí skončit bylo snažší. Na druhé straně jsem ale zdravý, nelimituje mě žádné zranění. Bylo to proto padesát na padesát.

Jak se ohlížíte za svou fotbalovou kariérou?

Nyní z toho mám smíšené pocity. Celý můj život se točil kolem fotbalu a teď to končí. Něco končí a něco nového začíná a uvidíme, kam mě to zavede. S profesionálním fotbalem jako hráč určitě pokračovat nebudu. Zda budu působit na nějaké nižší úrovni, uvidíme.

Ještě se vás týká ale poslední ligové kolo s Duklou, kde půjde o hodně...

Přesně tak, ještě odehrajeme těžké utkání s Duklou, chceme se dostat do Evropské ligy. Snad přijdou diváci a zápas bude mít pěknou atmosféru. Už naposledy v Jablonci nás přijela podpořit skupina fanoušků a při mém střídání mi zatleskal i celý jablonecký stadion, za což tamním divákům děkuji. Úplné ohlédnutí za kariérou bych udělal až po sezóně.

Nezlákala by vás k návratu na ligové trávníky ještě vidina Evropské ligy v příští sezóně?

Samozřejmě, tuto možnost jsem zvažoval. Zahrát si ještě mezinárodní zápasy by nebylo špatné. Ale něco zkrátka končí a támhle u mladého Alexe Krále, který v Jablonci debutoval, začíná.

V roce 2011 se s fotbalem loučila teplická legenda Pavel Verbíř. Stejná rozlučka čeká tedy o šest let později i vás...

Samozřejmě naše parta už z trávníků pomalu mizí. Ale čas jde kupředu, fotbal se vyvíjí a je třeba se posunout dál. Už je čas, aby za Teplice zase hrála nová generace fotbalistů. A věřím, že nám Liberec pomůže v posledním kole, když obere o body Mladou Boleslav, a já se budu loučit postupem do evropských pohárů.

Reklama

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře