Kapitán Jakub Krakovič nečekaně skončil v Děčíně

Jakub Krakovič. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jakub Krakovič. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

DĚČÍN - Kapitán basketbalistů Děčína Jakub Krakovič nebude pokračovat v týmu, který v minulém ročníku nejvyšší soutěže bojoval ve finále a obsadil druhé místo v konečném pořadí. Je to jediný hráčský odchod z loňského kádru severočeského celku před nadcházející sezonou.

Reklama

„S Kubou Krakovičem jsme se po společných jednáních od skončení sezony nakonec rozhodli neprodloužit hráčskou smlouvu. Hlavním důvodem je možnost otevření většího herního prostoru pro mladé hráče a v neposlední řadě také naše možnosti, které nám, ač by srdce chtělo, neumožňují mít tak široký hráčský kádr,“ vysvětlil generální manažer klubu Lukáš Houser.

„Jakubovi patří ohromný dík za odvedenou práci v děčínském dresu. Za jeho tříletého působení získal náš klub dvě stříbrné medaile, z toho jednu dokonce s Kubou jako kapitánem,“ podotkl Houser.

Sám Jakub Krakovič komentoval svůj odchod s nadhledem.

„Přesto, že jsme se s vedením nedohodli na dalším pokračování, tak bych tímto chtěl poděkovat všem okolo děčínského basketu. Oběma trenérům, realizačnímu týmu, vedení, fanouškům a hlavně taky spoluhráčům. Společné tři roky, dvě stříbrné medaile a k tomu skvělá atmosféra v šatně, hledišti a s lidmi, kteří pro klub pracují,“ vyznal se zkušený basketbalista.

Krakovič odehrál za Děčín v Kooperativa NBL ve třech sezónách 114 utkání, v nichž dal 613 bodů a doskočil 319 míčů. Pro ročník 2018/19 přebral roli kapitána týmu po dlouholetém "vedoucím šatny" a legendě děčínského basketu Koubovi Houškovi.

Kromě zisku dvou ligových stříber si Jakub Krakovič v dresu Děčína připsal také dvě účasti na Final Four Českého poháru. Během jeho působení v Děčíně ho vedli zkušení trenér Pavel Budínský a v závěru minulé sezony Tomáš Grepl.

SOUVISEJÍCÍ: Basketbalista Lamb Autrey bude i nadále hrát za Děčín

Američan Klint Carlson zůstává v Děčíně

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře