Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo

Martin Fillo. Foto: archiv FK Teplice
Martin Fillo. Foto: archiv FK Teplice

TEPLICE - Fotbalisté Teplic v posledním ligovém kole ztratili šanci na postup do Evropské ligy a v tabulce skončili až na pátém místě za Mladou Boleslaví. Pohárový gól mohl vstřelit ve druhém poločase v duelu s Duklou záložník Martin Fillo, ve vyložené šanci ale branku netrefil. Následně Martin Fillo hodnotil zápas s Duklou i celou sezónu.

Reklama

Můžete se vrátit ještě k sobotnímu duelu s Duklou Praha, ve kterém jste po porážce 0:1 ztratili šanci na postup do předkola Evropské ligy?

Velmi nás tato porážka mrzí. Chtěli jsme se už kvůli Vachymu (Štěpán Vachoušek - pozn. red.), který se loučil s kariérou, zvítězit. Věděli jsme, že Mladá Boleslav prohrává v Liberci a nám tedy stačilo vstřelit jediný gól k posunu na čtvrté místo tabulky. Bušili jsme do obrany Dukly, sám jsem měl velkou šanci, ale nic tam nepadlo.

Jak nakonec hodnotíte konečné 5. místo v tabulce?

Sezóna byla úspěšná, ale samozřejmě jsme se chtěli dostat ještě výše a okořenit závěr ročníku postupem do evropských pohárů. Nakonec jsme spíše zklamaní. Na začátku jarní části sezóny jsme ztráceli hodně bodů už na páté místo, nakonec chyběl bod ke čtvrtému.

Lze označit nějaký zápas, který vás v konečném důsledku stál postup do Evropy?

Samozřejmě, někde jsme ztratili body, kde jsme nemuseli. Ale těžko vybírat. Nakonec stačil poslední krok doma s Duklou, který nevyšel.

Jaké nakonec bylo loučení s končícím Štěpánem Vachouškem?

Bylo by veselejší, kdybychom vyhráli. Kýžený gól jsme ale nedali. Štěpánovi zatleskalo přes deset tisíc diváků, z trávníku jej odvezla limuzína a ještě s ním budeme mít další rozlučku.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře