Jsme v extralize a pro to jsme celý rok dřeli, oddechl si David Květoň

David Květoň. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
David Květoň. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Obrovská úleva. Takové byly bezprostřední pocity hokejistů Chomutova po barážovém zápase s pražskou Slavií, jehož výsledek 3:2 v prodloužení rozhodl o postupu Pirátů do extraligy právě na úkor soupeře. „Chtěli jsme vyhrát za každou cenu, což se nám povedlo,“ liboval si chomutovský útočník David Květoň.

Reklama

Jak hodně jste si oddechli, že už máte jistotu postupu?

To se nedá ani moc vysvětlovat. Poznali jsme psychickou náročnost baráže a do utkání se Slavií jsme šli s tím, že potřebujeme získat aspoň dva body. Po celý zápas jsme hru kontrolovali až na úseky při dvou oslabeních tří proti pěti, kdy nám Slavia dala dva góly. Trošku nás to nalomilo i vzalo síly, ale říkali jsme si, že musíme jít dít dál a rozhodnout v prodloužení. Když jsme vstřelili vítězný gól, všechno z nás spadlo. Jsme v extralize - pro to jsme to hráli a celou sezónu dřeli.

Jak jste viděl „postupový“ gól?

Myslím, že Kašička, tedy Ondra Kaše, výborně našel přihrávkou Martina Rýgla, který skočil na led ze střídačky. Hned si dobře si najel do prostoru a parádně se trefil.

Připouštěli jste si možnost, že by se mohlo rozhodovat až v posledním kole baráže v Olomouci?

Nechtěli jsme to nechávat na závěrečný zápas. To by bylo špatně. Měli jsme situaci ve svých rukách už proti Slavii a i přes drobné komplikace se nám povedlo uhrát potřebný výsledek.

Olomouc se udržela, Chomutov postoupil. Třetí skončila v baráži Slavia a čtvrté České Budějovice. Je pro vás překvapením sestup Slavie?

Věděli jsme, že potřebujeme pod sebe dostat dva soupeře. Když Jihočeši z boje odpadli, bylo nám jedno, jestli pod námi zůstanou ještě Olomouc nebo Slavia. Soustředili jsme se sami na sebe a chtěli postoupit pro úspěch Chomutova.

Co vás čeká dál?

Takové úvahy jsou předčasné. Užíváme si euforii a chceme si ji vychutnat. Co bude od léta, se uvidí.

ČTĚTE: OBRAZEM: Piráti jsou zpět v extralize. Slávii poslali do 1. ligy!

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře