Jedna výhra za jedenáct zápasů je málo, uvědomuje si liberecký záložník Tomáš Ďubek

Tomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan LiberecTomáš Ďubek. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Záložník Tomáš Ďubek patří v letošním podzimu k nejzkušenějším fotbalistům Slovanu Liberec. V české Synot lize přitom absolvuje svoji první sezónu po letním příchodu ze Slovenska.

A společně s libereckými spoluhráči prožívá možná až nečekaně velké výsledkové trápení. Proti Slovácku uhrál severočeský tým už sedmou remízu z jedenácti zápasů.

Jak na vás působí narůstající série nerozhodných duelů?

Samozřejmě to je nepříjemné. Ale bereme tuhle kuriózní a pro nás negativní bilanci jako fakt. Se Slováckem jsme prohrávali o dva góly a po nevydařeném prvním poločase jsme si říkali, že se pokusíme vyrovnat. Povedlo se, ale podrobnou taktiku bych nechal bez komentáře. Druhá půle z naší strany naznačila, že jsme mohli mít i tři body.

Zápas skončil 2:2. Proč už navzdory zlepšení nedošlo k vašemu obratu z 0:2 až na 3:2?

Byli jsme na soupeře připravení, stejně tak k utkání přistupovali i hosté. Nemohli jsme se dlouho prosadit, zatímco Slovácko využilo dva brejky. O přestávce jsme to probrali a po obrátce jsme se začali tlačit do útoku. Bohužel kvalitní výkon jen z druhé poloviny utkání na vítězství nestačil. Litovali jsme toho, že jsme se stejným úsilím nebojovali už od první minuty.

Čtrnácté místo v tabulce znamená, že Slovan Liberec se propadl mezi celky, které hrají o záchranu v lize!

Jedna výhra z jedenácti kol je málo. To víme všichni. Musíme začít naplno bodovat. A teprve pak se můžeme posunout výš v tabulce. Takže prvořadým úkolem je, abychom v zápase nejbližšího kola uspěli v pátek 24. října Praze na Bohemce.

Limituje výkonnost týmu skutečnost, že nejste kompletní? Pořád chybějí zranění záložníci Marek Jarolím a Isaac Sackey.

Jsou to kvalitní fotbalisté, ale scházejí už delší dobu, proto si zvykáme na herní projev bez nich. Přece jen trénujeme společně jako mužstvo už dva nebo tři měsíce a snahou každého hráče je, aby se prosadil. Sestavu vybírá trenér, takže ji akceptujeme.

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

» Další zprávy z regionu Liberecko

Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit? Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?
Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně
Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony

Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec
Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci
Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy