Je to zážitek, komentoval výhru litvínovský nováček v bráně Lukáš Horák

Lukáš Horák. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Lukáš Horák. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov - 21letý Lukáš Horák je brankářem Litvínova číslo dvě. Nyní hrae za zraněného Pavla Francouze. Byť v předešlých třech zápasech, do nichž nastoupil, nechytal špatně, nedočkal se vítězství. O to víc toužil po úspěchu v utkání s Karlovými Vary. A povedlo se. Litvínov i Horákovou zásluhou vyhrál 4:2.

Reklama

Je první extraligová výhra zážitkem?, směřovaly dotazy na mladého brankáře. „Samozřejmě.  Přece jen mi vítězství v osobní statistice chybělo a chtěl jsem, aby přišlo co nejdříve. Kluci mě po zápase pochválili, trenér brankářů Zdeněk Orct mě také pochválil. Jsem za to rád,“ líčil Lukáš Horák. Ocenil i spolupráci s týmem.

„Celé mužstvo mi pomohlo,“ liboval si. I přes výhru prožil i složitější herní okamžiky. „Dostal jsem jeden asi laciný gól. Myslel jsem si, že vystřelený puk půjde na lapačku, ale byla tam teč našeho obránce a kotouč prošel mezi nohy. Vyčítal jsem si to,“ přiznal mladý gólman.

Přítomnost zatím ne příliš zkušeného brankáře na ledě vnímal i litvínovský obránce Karel Kubát. „Snažili jsme se hodně bránit, abychom se taky nějakým způsobem podíleli na jeho vítězném zápase,“ pravil bek na adresu gólmana. Kubátovi utkání střelecky vyšlo.

„V přesilovkách, které nacvičujeme, jsme dali dva góly. Mně se to také podařilo. Ale byly chvíle, kdy jsme se nemohli prosadit. Bez střelby to ale nejde,“ přemítal obránce, který nechyběl ani v jediném ze sedmadvaceti odehraných zápasů Litvínova v extralize.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře