Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká

Jaroslav Roubík. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Roubík. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - Už jen poslední dva zápasy čekají hokejisty Slovanu Ústí nad Labem v letošním ročníku WSM ligy. Jelikož nepostoupili do play-off, sezóna jim skončí brzy. "Holt přišla taková sezóna. Nejde pořád vyhrávat a hrát play-off. Po posledních třech úspěšných ročnících jsme letos nepostoupili a musíme si z toho vzít ponaučení do příští sezóny," komentuje situaci ústecký lídr Jaroslav Roubík

Reklama

Jaroslav Roubík dohrává sezónu ve velké formě, ačkoli nedávno laboroval se zraněním a v boji o play-off svému týmu několik zápasů chyběl. "Ozvalo se mi zranění a po čtrnácti dnech jsem šel hrát. Byla to chyba. Zápas jsem sice vydržel, ale na dalším tréninku se mi zranění vrátilo a znovu jsem nemohl hrát. Uspěchal jsem to," litoval Roubík.

V posledních prvoligových kolech je ale ústecký lídr vidět. "Hraje se mi dobře, skoro měsíc jsem nehrál, takže mám velkou chuť do hry. Škoda, že nám sezóna končí. Rád bych hrál letos dlouho, ale bohužel nám zbývají poslední dva zápasy. Ještě příští sezónu chci hrát a co bude dál uvidíme. To se odvíjí od každé sezóny zvlášť, nemohu spekulovat jak dlouho ještě budu hrát hokej. Tu následující chci ale začít," napovídá ústecká hokejová legenda.

Podržel nás gólman, říká o souboji s Prostějovem

V sobotním utkání 50. kola Slovan porazil Prostějov 4:2 a Roubík si připsal dvě asistence. "Hráli jsme bojovně, stál proti nám silný soupeř. Základem bylo, že nás podržel brankář Dlouhý. Měl super zápas, dostal jen dva góly a nám to do soupeřovi branky v závěru napadalo a díky tomu jsme vyhráli," lebedil si Roubík, který si rovněž pochvaloval ústecký obrat, když v posledních čtyř minutách Ústečtí vstřelili tři góly a otočili vývoj zápasu z 1:2 na 4:2.

Jak se Roubíkovi líbila podpora fanoušků? "Ústečtí fanoušci jsou skvělí. Jen škoda, že jich nechodí více, přestože je to chyba nás hráčů, jelikož máme výsledkové výkyvy. Začneme vyhrávat, lidí přijde více a pak dostaneme dvakrát osmičku, tak je naštveme," soudí Roubík.

"Nemáme tak kvalitní mužstvo, máme hodně mladých hráčů. Trénujeme v nějaké sestavě a pak v zápase je sestava úplně jinak. Hodně se to točí a máme mladý kádr," prozrazuje útočník.

Šel by na závěr sezóny jinam?

Jelikož ústeckému týmu bude končit sezóna už 24. února, není ve hře, že by Roubík zamířil na play-off do jiného týmu?

"Někam jinam na střídavé starty nejdu. Jsem rád, že dohraji tuhle sezónu, pořád jsem zraněný, takže to není ve hře," vysvětlil.

A jak tým prožíval fakt, že celkem brzy přišel o možnost postupu do play-off WSM ligy?

"Holt přišla taková sezóna. Nejde pořád vyhrávat a hrát play-off. Po posledních třech úspěšných ročnících jsme letos nepostoupili a musíme si z toho vzít ponaučení do příští sezóny. Odstranit chyby a zabrat příští rok," burcuje Roubík.

Bude ústecký veterán fandit bývalým spoluhráčům, kteří z Ústí během sezóny zamířili do ambicióznějších týmů, jako např. Daniel Vrdlovec, který odešel do Karlových Varů, se kterými bude bojovat o postup do baráže?

"Jasně, že jim budu fandit, jsou to fajn kluci a budu rád, když udělají nějaký úspěch," uzavřel ústecký hráč s číslem 41.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře