Ján Greguš je další novou posilou Jablonce

Ján Greguš. Foto: archiv FK Jablonec
Ján Greguš. Foto: archiv FK Jablonec

Jablonec n/N. - FK Baumit Jablonec je hodně aktivní je na zimním přestupovém trhu. Kádr posílí další nováček, tentokrát z Baníku Ostrava, slovenský záložník Ján Greguš. Ten podepsal smlouvu do června 2018.

Reklama

Třiadvacetiletý fotbalista Ján Greguš zamířil z Nitry už v roce 2009 do Ostravy, kde působil jako kmenový hráč až do konce listopadu 2014. Pouze v předešlé sezóně si vyzkoušel hostování v anglickém Boltonu, odkud se vrátil na ostravské Bazaly. A znovu se zařadil mezi klíčové postavy Baníku.

V průběhu nedávno skončené podzimní sezóny svým gólem například rozhodl o vítězství Ostravy na hřišti pražské Sparty. Byl dokonce jmenován kapitánem mužstva, takže v této pozici přivedl Baník na páté místo průběžné tabulky Synot ligy.

Do Jablonce Greguš přestupuje s vizitkou 95 ligových startů a čtyř vstřelených branek.

Příchodem slovenského záložníka se naplňují slova majitele jabloneckého klubu Miroslava Pelty, že se při posilování kádru zaměří na top hráče z české ligy. O tom, že Jablonec je ochotný obětovat na nákupy nových hráčů nemalé prostředky, svědčí i slova předsedy představenstva FC Baník Ostrava Petra Šafarčíka k prodeji Greguše: „Jablonecký klub v čele s panem Peltou projevuje tak velký nákupní apetit, že částka se nedala odmítnout. Byla vysoce nadstandardní včetně případných bonusů.“

ČTĚTE: Jablonec posiluje, získal Lukáše Masopusta z Vysočiny

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře