Jablonečtí sahali po výhře nad Plzní. Remízou jsme zklamaní, přiznal trenér Roman Skuhravý

Trenér Jablonce Roman Skuhravý. Foto: FK Baumit JablonecTrenér Jablonce Roman Skuhravý. Foto: FK Baumit Jablonec

Jablonec n/N. - Fotbalisté Jablonce měli na dosah velký úspěch v ligovém zápase s Plzní. Těsně před jeho koncem vedli nad favoritem 2:1 a diváci se už těšili na vítězství domácího celku. Nakonec z toho byla "jen" remíza 2:2. Ukázalo se totiž, že plzeňská Viktoria nic nevzdává a díky svojí kvalitě dokáže takřka pravidelně bodovat.

Reklama

Jablonečtí prožili náročný týden. Po středečním pohárovém debaklu na Spartě 0:4 si chtěli alespoň částečně napravit reputaci v neděli v lize proti druhému celku tabulky. "Poté, co jsme nezvládli pohárový sen a nebudeme hrát finále, jsem byl v plném očekávání, jak obstojíme v dalším těžkém utkání. Vstoupili jsme do zápasu s Plzní dobře. Dali jsme vedoucí branku, ale bohužel jsme si pak nedokázali poradit s centrovaným míčem a vzešlo z toho vyrovnání," přiblížil jablonecký trenér Roman Skuhravý dění v prvním poločase.

Také po obrátce se hrál rušný fotbal, který přinesl další dva góly. Po jednom na každé straně. "Dvě slibné příležitosti jsme ještě neproměnili, ale přece jen jsme se dostali podruhé do vedení. Následovala ale obrovská chyba v tom, že jsme hned po vstřeleném gólu nevyhráli klíčový souboj. Byl z toho roh, situace dva na jednoho a míč propadl na zadní tyč. To se nemělo stát," glosoval Skuhravý konečnou remízu.

"Plzni jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Chtěli jsme vyhrát a jsme zklamaní, že se to nepovedlo. Takový je fotbal," vykládal trenér, který se neohlížel na fakt, že Jablonec může vítězstvím nebo i dělbou bodů sebrat Plzni poslední naději na titul a tím pomoci k triumfu pražské Spartě.

"Vůbec bych to nekomentoval tak, že pomáháme Spartě. Ta si první místo uhrála už dříve i bez nás. Toužili jsme proti Plzni uspět hlavně kvůli Jablonci, protože jsme sami sobě něco dlužni. Hrajeme za sebe a pro dobrý pocit z odvedeného výkonu," tvrdil Skuhravý.

Pro něj má závěr ligy nevšední kolorit. Počítá už jen zápasy, které mu zbývají do ukončení trenérského angažmá u týmu. Je totiž známo, že po sezóně z Jablonci odchází. Klub už podepsal smlouvu s novým trenérem Jaroslavem Šilhavým i asistentem Jiřím Chytrým a trenérem brankářů Milanem Veselým. Trio od letní přípravy přichází ze sousedního Liberce.

A Chytrý se už na nové působení chystá tím, že pozorně sleduje zápasy Jablonce. Nechyběl v hledišti ani při duelu s Plzní.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jablonecko

Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority
Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá
Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl
Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení? Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?
Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode


Komentáře