Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority

Petr Jiráček. Foto: archiv FK Jablonec
Petr Jiráček. Foto: archiv FK Jablonec

JABLONEC N.N. - Fotbalisté Jablonce ve svém zatím posledním přípravném duelu přehráli Tatran Prešov 3:0 a nadále ladí formu na nadcházející ročník SYNOT ligy. Proti Prešovu ještě chyběl nováček v jablonecké sestavě Petr Jiráček, který laboruje s lehčím svalovým zraněním.

Reklama

Petr Jiráček se z pražské Sparty zapojil do přípravy Jablonce. "Máme za sebou kondiční soustředění, nyní už pracujeme více s míčem a odehráli jsme několik přípravných utkání. Vrchol přípravy přijde na soustředění v Rakousku a pak už budeme ladit formu na začátek ligové sezóny," popsal dosavadní program týmu zkušený středopolař.

Pro Jiráčka je Jablonec třetím klubem, ve kterém bude působit v rámci české nejvyšší soutěže. Ačkoli na sever Čech jezdil maximálně v roli soupeře, v cizím prostředí se nenachází. "Z reprezentace znám Tomáše Hübschmana, který platí v Jablonci za lídra a zkušeného hráče. Poznávám i nové spoluhráče, se kterými jsem se v lize setkával v roli soupeře," prozradil Jiráček.

Jablonec v novém ročníku už nebude platit za kandidáta na nejvyšší pozice v lize. "Ale vždy patřil k ambiciózním celkům a chce hrát nahoře. Favority na titul budou Sparta s Plzní, ale proč by Jablonec nemohl útočit trochu ze zadních pozic a překvapit," ptá se Jiráček.

Jiráček na podzim odehrál několik utkání v dresu Sparty v Evropské lize a nechybělo mnoho, aby do pohárové Evropy naskočil i v Jablonci. Zelenobílí ale prohráli ve finále MOL Cupu Mladé Boleslavi a Evropská liga jim těsně unikla.

"Zklamání z porážky ve finále poháru tady bylo. Do Evropy bylo blizoučko. Ale budeme se snažit, abychom se do pohárové Evropy kvalifikovali v nové sezóně," věří někdejší fotbalista bundesligových celků z Wolfsburgu a Hamburku.

Jiráček nyní bude bojovat za Jablonec, ale jak jej viděl dříve v roli soupeře?

"Proti Jablonci jsem hrával v barvách Plzně a Sparty. Nikdy se proti němu nehrálo lehce, je to kvalitní tým a hlavně jsme na severu nechtěli hrát v prvních jarních kolech, kdy v Jablonci byla zima a sníh," dodává se smíchem Jiráček.

Ještě bez Jiráčka, ale s jinými posilami hodnotil přípravný duel proti Tatranu Prešov trenér Jablonce Zdeňko Frťala.

"V utkání jsme dominovali a vytvořili si řadu šancí. Kvalita byla na naší straně a hlavně se nikdo nezranil. Chceme dávat prostor naším odchovancům a v přípravě je s námi řada hráčů z dorostu, kteří mají předpoklady nastoupit jednou do dospělého fotbalu."

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře