Jablonecká sestava v novém ročníku první ligy dozná velkých změn

Jan Krob. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jan Krob. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

JABLONEC N.N. - Obrovská obměna v hráčském kádru prvoligového fotbalového celku FK Jablonec se dotýká spousty jmen. Tým kvůli přestupům do pražských „S“ nebo ukončení hostování z jiných klubů opustilo už šest členů základní sestavy, což samozřejmě vedlo k tomu, aby klub angažoval nové posily.

Reklama

A výčet změn je opravdu zajímavý, pokud jde o jednotlivé hráče. Například do Jablonce přestoupil obránce Jan Krob z Teplic.

Byť si Jablonečtí vybojovali v minulém ročníku první ligy účast v předkolech Evropské ligy, mnohé dosavadní opory u toho už nebudou.

Záložník Michal Trávník a stoper David Lischka jsou už od poloviny srpna v pražské Spartě, obránci Tomáš Holeš a David Hovorka sbírají první starty v přípravě v dresu pražské Slavie.

Ukrajinský levý obránce Eduard Sobol se vrátil po hostování do rodné země a rumunský záložník Bogdan Vatajelu ukončil hostování z pražské Sparty, která jej obratem uvolnila do týmu Universitatea Craiova.

Všichni jmenovaní odvedli v Jablonci výborné služby a díky tomu byl o ně zájem, což se dalo předpokládat. Lotyšský útočník Dávids Ikaunieks byl uvolněn z Jablonce, kde se příliš neprosadil, do Zlína.

A nové tváře? Těsně před odjezdem na soustředění do Rakouska se k jabloneckému týmu připojil levý obránce Jan Krob z Teplic.

Přitom byl původně přeřazen do teplického béčka, kde měl zahájit přípravu. Místo toho se po vyřazení z kádru teplického áčka přesunul do Jablonce, kde si na rozdíl od Teplic může zahrát evropské poháry.

Krob byl teplickou stálicí od roku 2013, patřil k nejzkušenějším hráčům. A je pravděpodobné, že v Jablonci brzy zdolá hranici dvou set prvoligových zápasů v české první lize.

„Jablonec je momentálně o stupeň výš než Teplice,“ nechal se slyšet fotbalista, jenž si je vědom velkých hráčských změn v novém působišti. „Takhle se to vyvinulo, ale věřím, že tým neztratí nic na svojí kvalitě,“ mínil obránce.

Třebaže Krob naskočil do přípravy až v jejím průběhu, ví, co může očekávat od jabloneckého trenéra Petra Rady. Hrál pod ním totiž už v minulosti při společném působení v Teplicích.

Jestliže jablonecký klub přišel o kvalitní borce, vyžádal si hlavně ze Slavie náhradu. A tak mistrovský celek z pražského Edenu poslal na sever Čech hráče, s nimiž po skončení hostování v ligových klubech nepočítal. S Jabloncem už trénují stoper Jakub Jugas, záložník Jan Sýkora a útočník Jan Matoušek. Přitom Jugas hrál na jaře za Mladou Boleslav, Sýkora za Slovan Liberec a Matoušek za Příbram. Navíc ze Zlína přišel pravý obránce Libor Holík.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře