Jablonec sahal po výhře, ale nakonec s Ajaxem vypadl. Rozhodla zahozená penalta!

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czTrenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec - Fotbalisté FK Jablonec byli kousek od velkého úspěchu. Ve 4. předkole Evropské ligy sahali po postupu nad slavným Ajaxem Amsterdam, ale v domácím prostředí nakonec velký počin slavit nemohli. Po remíze 0:0 nakonec postoupil slavnější tým z Nizozemska!

Věhlasný Ajax měl ale namále. Jablonec dotahoval ztrátu 0:1 z prvního zápasu, takže bylo jasné, že v domácím prostředí bude více útočit. Jenže ve druhém poločase Ján Greguš neproměnil penaltu a posléze Jablonec nevyužil ani více než třicetiminutovou přesilovku po vyloučení Bazoera. Po výsledcích 0:1 a 0:0 tak Jablonec pro letošek v Evropě končí.

"Celé mužstvo a hlavně já jsem hodně zklamaný a remízou to všechno vyvrcholilo. Dřeli jsme, bojovali a výsledek je pouze to, že jsme se slavným Ajaxem nepropadli. V prvním poločase jsme soupeře tak trochu oťukávali a nic tam skoro nebylo. Ve druhé půli jsme to trošku otevřeli a měli jsme minimálně tři, čtyři šance, z kterých jsme měli dát gól. Začalo to tou neproměněnou penaltou a potom se smůla s námi táhla až do konce," litoval slovenský fotbalista v jabloneckých barvách Ján Greguš.

Sám Greguš mohl být ústřední postavou dvojutkání, ale penaltu, po které by Jablonec smazal jednogólové manko z Amsterdamu, neproměnil. "Pocity jsou strašné. Byl jsem hrozně naštvaný a nespokojený. Ale stále tam ještě bylo asi půl hodiny na to, abychom aspoň jeden gól dali a šlo by se na penalty. Šance přišly, ale gól jsme nedali," hodnotil situaci při které míč z penalty nasměroval jen do tyče.

Utkání hodnotil i jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý. "Kvalita hráčů Ajaxu je veliká. Možná se lidem v první půli zdálo, že jsme byli málo aktivní. Ajax tam měl nějaké závary, bohužel nemáme tu kvalitu v koncovce jako soupeř,“ smutnil jablonecký lodivod.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Jablonecko

Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority
Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá
Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl
Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení? Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?
Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode