Jablonec sahal po výhře, ale nakonec s Ajaxem vypadl. Rozhodla zahozená penalta!

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec - Fotbalisté FK Jablonec byli kousek od velkého úspěchu. Ve 4. předkole Evropské ligy sahali po postupu nad slavným Ajaxem Amsterdam, ale v domácím prostředí nakonec velký počin slavit nemohli. Po remíze 0:0 nakonec postoupil slavnější tým z Nizozemska!

Reklama

Věhlasný Ajax měl ale namále. Jablonec dotahoval ztrátu 0:1 z prvního zápasu, takže bylo jasné, že v domácím prostředí bude více útočit. Jenže ve druhém poločase Ján Greguš neproměnil penaltu a posléze Jablonec nevyužil ani více než třicetiminutovou přesilovku po vyloučení Bazoera. Po výsledcích 0:1 a 0:0 tak Jablonec pro letošek v Evropě končí.

"Celé mužstvo a hlavně já jsem hodně zklamaný a remízou to všechno vyvrcholilo. Dřeli jsme, bojovali a výsledek je pouze to, že jsme se slavným Ajaxem nepropadli. V prvním poločase jsme soupeře tak trochu oťukávali a nic tam skoro nebylo. Ve druhé půli jsme to trošku otevřeli a měli jsme minimálně tři, čtyři šance, z kterých jsme měli dát gól. Začalo to tou neproměněnou penaltou a potom se smůla s námi táhla až do konce," litoval slovenský fotbalista v jabloneckých barvách Ján Greguš.

Sám Greguš mohl být ústřední postavou dvojutkání, ale penaltu, po které by Jablonec smazal jednogólové manko z Amsterdamu, neproměnil. "Pocity jsou strašné. Byl jsem hrozně naštvaný a nespokojený. Ale stále tam ještě bylo asi půl hodiny na to, abychom aspoň jeden gól dali a šlo by se na penalty. Šance přišly, ale gól jsme nedali," hodnotil situaci při které míč z penalty nasměroval jen do tyče.

Utkání hodnotil i jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý. "Kvalita hráčů Ajaxu je veliká. Možná se lidem v první půli zdálo, že jsme byli málo aktivní. Ajax tam měl nějaké závary, bohužel nemáme tu kvalitu v koncovce jako soupeř,“ smutnil jablonecký lodivod.


Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře