Jablonec posiluje, získal Lukáše Masopusta z Vysočiny

Lukáš Masopust. Foto: archiv FK Jablonec
Lukáš Masopust. Foto: archiv FK Jablonec

Jablonec n/N. - První posilu v zimním období představil FK Jablonec. V jarní sezóně Synot ligy si pod Ještědem zahraje krajní záložník Lukáš Masopust, který přestupuje z Vysočiny Jihlavy.

Reklama

„Lukáš potřeboval změnu. Jablonec útočí na poháry a investuje do mladých a osvědčených hráčů. Pro Lukáše je to rozhodující posun v jeho kariéře,“ zdůvodnil výběr týmu pro hráče jeho agent Pavel Paska.

Jihlavský odchovanec prošel mládežnickými výběry Vysočiny od svých jedenácti let. Poprvé naskočil do přípravy s jihlavským A týmem ještě jako dorostenec v létě 2012 pod vedením trenéra Komňackého. Debut v české lize si odehrál proti Slavii Praha na startu sezóny 2012/13 a nakonec v celé sezóně chyběl Jihlavě jen v jednom jediném zápase.

„Do Jablonce jsem přišel za další výzvou. Strašně rád bych si vyzkoušel evropské poháry. Příští rok se hraje i Euro dvacítek, na které bych se chtěl dostat,“ řekl k důležitému kroku ve své kariéře Lukáš Masopust.

O přestupu talentovaného záložníka se spekulovalo téměř v každém přestupním období. Naposledy letos v létě, kdy projevily zájem obě pražská „S“, ale z transferu nakonec sešlo. Především z důvodu svalového zranění, které si Masopust přivodil před červnovým reprezentačním zápasem. Díky tomu vynechal téměř celou letní přípravu, nestihl ani začátek sezóny a nakonec během podzimu odehrál za Vysočinu pouhé tři zápasy.

"Je to hráč, o kterém ještě uslyšíme. Po sportovní stránce už přesvědčil v Synot lize,“ doplnil Miroslav Pelta.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře