Jablonec finišuje s přípravou. V jarní části ligy vystartuje proti Plzni a Spartě

Jaroslav Šilhavý. Foto: Wikipedia.org
Jaroslav Šilhavý. Foto: Wikipedia.org

Jablonec n/N. - Do klíčové fáze sezóny vstoupí fotbalisté Jablonce ze třetího místa v tabulce a náleží jim role pronásledovatelů vedoucí Plzně i druhé pražské Sparty. Proto je FK Baumit v závěru zimní přípravy na start jarní části Synot ligy v centru pozornosti fanoušků i odborníků. Jak probíhá příprava?

Reklama

Tato trojice by si to měla rozdat o titul, přičemž Jablonečtí chtějí z postu v tzv. závětří svým sokům co nejvíce zkomplikovat jejich favorizovanou pozici. Bude tedy zajímavé sledovat, jestli duo Plzeň-Sparta najde v týmu Jablonce srdnatého a rovnocenného protivníka.

Generálku na ligu absolvoval celek Jablonce v Nymburce proti druholigovému Varnsdorfu. Severočeské derby vyhráli Jablonečtí 4:1. Zajímavostí je skutečnost, že na třech ze čtyř gólů se podíleli noví hráči v dresu Baumitu.

Kromě osvědčeného záložníka Jana Kopice, tradiční opory středové řady, se prosadili lotyšský reprezentační útočník Valerijs Šabala a především dvěma brankami Lukáš Masopust, posila z Jihlavy. Zdá se, že mají dobrou formu a rázně si svými výkony říkají o místo v sestavě.

Zatímco Šabala je oživením pro útočnou fázi hry, Masopust je příslibem pro pravý okraj středové formace. Přitom se do tvrdého tréninkového procesu i zápasové zátěže vrací po dlouhé době. „Takřka půl roku stabilně nehrál kvůli zranění, ale předtím prokázal v Jihlavě svoje přednosti. Takže jeho herní styl známe a jde jen o to, aby se do něj rychle zapracoval i v našem týmu,“ řekl jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý na adresu Masopusta zástupcům médií po utkání s Varnsdorfem.

Třetí novou tváří v Jablonci před jarními boji je záložník Ján Greguš z Baníku Ostrava. Jeho uplatnění hned od začátku přípravy nepřekvapuje, protože stabilní výkonnost prokazoval už v Ostravě, odkud ho Jablonečtí získali v lednovém termínu.

Vedení jabloneckého klubu odvedlo velký kus práce nejen při doplňování kádru, ale i zajištění přípravy. „Dvě soustředění v teple a na kvalitních terénech se vydařila. Kromě tréninků jsme měli možnost poměřit se i s mezinárodními soupeři. Teď jde jen o to, abychom všechna pozitiva z přípravy přenesli i do jarních bojů,“ uvažoval kouč Šilhavý.

Právě Jablonec bude jedním z aktérů úvodního jarního zápasu ligové soutěže. Už v pátek 20. února nastoupí v Uherském Hradišti proti FC Slovácko.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře