Hrál s Trávníčkem v Litvínově. Klobouk dolů před ním, říká Veber o ústeckém tahounovi

Ilustrační snímek z ústeckého zimního stadionu při zápase Slovanu Ústí n. L. Foto SeveroceskyDenik
Ilustrační snímek z ústeckého zimního stadionu při zápase Slovanu Ústí n. L. Foto SeveroceskyDenik

Zajímavý průběh má zatím nový ročník první hokejové ligy. Působí v ní řada zkušených trenérů i hráčů a na špici tabulky se pohybuje také celek Slavie Praha, který vede mistr světa z roku 1996 Jiří Veber. Během své bohaté kariéry hrál nejvyšší soutěž i za Litvínov v sezoně 2003/2004 a byl také asistentem trenéra v tehdy extraligovém Chomutově v roce 2013.

Reklama

 

Veber kromě práce ve Slavii pozorně sleduje první ligu z obecného pohledu. Všímá si i výkonů hráčů s extraligovými úspěchy včetně mistrovských titulů. A vidí jejich velký přínos pro prvoligovou soutěž.

„Jsou to hráči, kteří jsou osobnostmi. Klobouk dolů před nimi. Útočník Michal Trávníček, který v roce 2015 přivedl z pozice kapitána Litvínov na vrchol extraligy, už loni v dresu Ústí nad Labem sbíral kanadské body a zdá se, že v tom pokračuje. Budeme si na něj muset dát pozor, až proti nám za Ústí nastoupí,“ říká uznale Veber, který byl spoluhráčem Michala Trávníčka v sezoně 2003/2004 v extraligovém Litvínově.

Zatímco dvaapadesátiletý Veber se už plně věnuje trenérskému angažmá, jedenačtyřicetiletý Trávníček patří k nejvýraznějším hráčským postavám v první lize.

„Mohu zmínit další výrazné lídry. Třeba obránce Jan Výtisk, kapitán extraligových mistrů z Liberce z roku 2016, je obrovskou pomocí pro mladé spoluhráče v Litoměřicích, kde předává svoje nesmírně zkušenosti,“ podotkl Veber.

Zajímavostí, že Jiří Veber poznal kdysi jako spoluhráče v Plzni i útočníka Jaroslava Kracíka, který tam dlouhá léta působil až do letošního léta. Nyní se Kracík prosazuje stejně jako Výtisk v Litoměřicích.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře