Hrál ligu za Blšany, trénoval v Ústí nad Labem. Petr Vrabec stále žije fotbalem

Fotbalový trenér Petr Vrabec. Foto SEVEROCESKYDENIK
Fotbalový trenér Petr Vrabec. Foto SEVEROCESKYDENIK

Bývalý dlouholetý ligový hráč a později trenér Petr Vrabec prožil nemalou část svojí dosavadní fotbalové kariéry i na severu Čech. Po úspěšném hráčském angažmá ve Spartě Praha a Viktorii Žižkov působil v FK Chmel Blšany, FC Česká Lípa a ještě nedávno patřil do trenérského týmu FK Ústí nad Labem. Právě do Ústí přijel v polovině listopadu v roli soupeře jako trenér třetiligového celku SK Zápy.

Reklama

 

Petr Vrabec v tomto roce oslavil šedesáté narozeniny. A má se za čím ohlížet. Nejen za skvělou érou v pražské Spartě a sedmiletým působením na pozici asistenta trenéra v pražské Slavii.


Jak vzpomínáte na svoje angažmá v Blšanech?

Když jsem tam přišel, tým byl ve druhé lize. Postoupili jsme v roce 1998 do nejvyšší soutěže, takže rád si vybavuji kromě samotného postupu i zážitky z první sezony v první lize, kdy jsme pod vedením trenéra Miroslava Beránka skončili na vynikajícím šestém místě.

A co Česká Lípa?

Tam jsme za mého působení bojovali o postup do druhé ligy. Českolipský celek vedl zkušený trenér Jaroslav Dočkal, který nedávno zemřel. Vím, že prošel řadou klubů včetně Jablonce, Ústí nad Labem atd. Za Českou Lípu hrál tehdy se mnou i Ladra, jehož syn je nyní hráčem Mladé Boleslavi.

V letech 2018-2020 jste byl asistentem trenéra Aleše Křečka v FK Ústí nad Labem ve druhé lize. A na konci svého angažmá jste vedl tým z postu hlavního trenéra.

Nemohl jsem si to vynachválit. Aleš Křeček je výborný trenér. Byl tam s námi ještě trenér brankářů Juraj Šimurka. Všechno fungovalo, jak mělo. Hráli jsme dobrý fotbal. A že to dopadlo, jak to dopadlo, to je otázka na někoho jiného. Pak jsme byli společně v Jihlavě. Tam se také často střídají trenéři, ale to je rozhodnutí klubu.

Jste dál v kontaktu s trenérem Křečkem?

Aleš Křeček měl po odchodu z Jihlavy angažmá v akademii v Českých Budějovicích. Nějak se to zkomplikovalo a vyvinulo jinak, než čekal. A pak přijal nabídku na hlavního trenéra u české reprezentační dvacítky. Navrhl nás na svoje asistenty, ale lidé, kteří k tomu byli kompetentní, to neschválili.

Jak se vám jeví Česká fotbalová liga?

Jsem rád, že jsem v klubu SK Zápy. Baví mě to a myslím, že v každém týmu je pár dobrých fotbalistů.

Reklama

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře