Hrajeme dobře, ale občas chybí zkušenost, tvrdí litoměřický kouč Daniel Tvrzník

Daniel Tvrzník. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Daniel Tvrzník. Foto: SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Hokejisté Litoměřic zatím prožívají úspěšnou sezónu ve WSM lize a okupují pozice zaručující postup do play-off. Naposledy ale nestačili na Motor České Budějovice, kterému padli v domácím prostředí 2:3, když rozhodující branku inkasovali minutu před koncem duelu. I proto byl asistent trenéra Litoměřic a sportovní manažer Daniel Tvrzník spíše rozladěn.

Reklama

Jak hodnotíte souboj 14. kola WSM ligy proti Českým Budějovicím?

Budějovice hrály výborně, aktivně. Po většinu zápasu jsme se jim vyrovnali. Škoda posledních pěti minut, kdy jsme se začali bát o výsledek a byli jsme velmi pasivní. Zkušenější hráči by asi tlak soupeře ustáli. Měli jsme ve hře nějaké chyby, na kterých pracujeme a ukazujeme je hráčům, ale bohužel se ve hře opět objevily. Hlavně přišla série chyb v posledním střídání před rozhodujícím gólem soupeře na 2:3. Pětapadesát minut jsme byli pro Budějovice vyrovnaným soupeřem a v poslední pětiminutovce nás Motor potrestal. Je to jakási daň za náš mladý kádr.

Na druhou stranu asi nelze počítat s tím, že byste pravidelně obírali o body favority soutěže jako Karlovy Vary, České Budějovice nebo Kladno. Co myslíte?

Pokud chceme postoupit do play-off, musíme sbírat body i proti nejlepším týmům soutěže. Budějovice poztrácely body s našimi konkurenty na venkovním ledě, takže musíme bodovat i proti favoritům. Ale pokaždé hrajeme vyrovnaný zápas, ale v závěru přijdeme o body. Jsme rádi za 6. místo v tabulce, což je i trochu nadplán. Ale s jídlem roste chuť. Hráli jsme zatím v sezóně dobře. Chceme v tom pokračovat. Chceme zápasy proti favoritům dostat aspoň do prodloužení, protože letos v prodlouženích i nájezdech máme velmi dobrou bilanci.

Jak řešíte situaci gólmanů? Vloni se u vás vychytal ke stálému angažmá v extraligovém Hradci Králové brankář Rybár a letos se po začátku sezóny v Litoměřicích přesunul do Pardubic gólman Klouček.

To nás samozřejmě těší, je to výsledek naší práce, při které se snažíme hráče posunout výše. Proto to děláme. Kdybychom na přesun Kloučka do Pardubic nereagovali příchodem Tomáše Krále, byl by to pro nás problém. Jsme rádi, že se u nás rozehráli ke skvělým výkonům brankáři Michajlov, Rybár i Klouček.

Co říci k příchodu gólmana Tomáš Krále do vašeho týmu?

V létě Tomáš Král odchytal jeden přípravný zápas ve švýcarském týmu Ambri-Piotta, pak se vrátil do Čech a zatím se u něj neobjevila odpovídající nabídka ze zahraničí. Jsme rádi, že je u nás a ve chvíli, kdy od nás odešel Milan Klouček, tak jsme domluvili právě s Tomášem Králem.

Proč se v posledním duelu proti Motoru České Budějovice neobjevil zkušený útočník Jaroslav Kalla?

Má zdravotní problémy, před sezónou jsme počítali s tím, že budeme mít v kádru tři zkušené útočníky. A to s Jardou Kallou, Víťou Bílkem a Filipem Hantákem. Bohužel všichni tři jsou zranění a nejstarším útočníkem na ledě proti Budějovicím byl od nás Jan Veselý, jemuž je 22 let. Bylo hezké, že jsme s mladým týmem vzdorovali téměř až do konce Českým Budějovicím, ale věřím, že kdyby tato trojice starších borců byla v sestavě, tak bychom ty poslední minuty utkání zvládli.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře