Hráči mají ambice posouvat se výš, říká ústecký trenér Aleš Křeček

Stadiń, kde hraje FK Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Stadiń, kde hraje FK Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Fotbalisté FK Ústí nad Labem poznávají náročnost druhé ligy. A také fakt, že každá bodová ztráta se hned negativně promítne do tabulky. Po pěti kolech soutěže nejsou Ústečtí zrovna v ideální pozici.

Reklama

Ale vzhledem k délce sezony nelze hned vyvozovat unáhlené závěry. Zkušený trenér Aleš Křeček věří, že jeho svěřenci mají ambice se dál posouvat ve výkonnosti.

Ústecký tým v posledních dvou sezonách spoléhal na ostřílené gólmany s prvoligovými zkušenostmi. Jaká je současná situace na brankářském postu?

Před rokem a půl přišel Petr Vašek, aby nám pomohl zachránit pro Ústí druhou ligu. To se podařilo. Loni jsme získali Jiřího Lindra z Hradce Králové s tím, že po sezoně vyhodnotíme jeho působení. Nyní z rodinných důvodů v Ústí skončil a rozhodl se pro nabídku z pardubické akademie, že je to pro něj lepší. Chtěli jsme, aby zůstal, ale jeho krok respektujeme. I když jsme si mysleli, že i tentokrát budeme mít zkušeného gólmana, nakonec je tady dvojice Marián Tvrdoň, Jan Plachý. Tvrdoň se vrátil z hostování a Plachý je teplickým hráčem, který působil v FK Litoměřicko. V rámci dohody s Teplicemi jsme se domluvili, že bude v Ústí. Je tady tandem brankářů, z nichž může chytat jeden i druhý.

Co soudíte o ambicích a sportovní úrovni ústeckých druholigových fotbalistů?

První liga je někde jinde. S tím moc neuděláme. Ale domnívám se, že i ústecké mužstvo prokazuje potenciál do budoucna. Devadesát procent hráčů má chuť se posouvat výš. Dáváme šanci mladým fotbalistům. Je to pro ně cesta ve druhé lize, aby se ukázali a třeba je někdo koupil. I druhá liga je ekonomicky náročná, ale není tak sledovaná.

Z čeho chcete vycházet?

Z pracovitosti a sportovní hladovosti mladých hráčů po úspěchu. I s nimi se dá hrát druhá liga, ale asi to nebude na první místo v tabulce. Chceme se prezentovat otevřeným a ofenzivním fotbalem.

Jak byste vůbec charakterizoval probíhající ročník druhé ligy?

Je to velmi těžká soutěž pro všechny. Třeba nováček z brněnské čtvrti SK Líšeň svým nadšením a elánem figuruje v popředí tabulky. Určitě předvádí hru a sbírá dobré výsledky víc, než předpokládali. Žádný celek nemá po pěti kolech plný počet bodů. Tedy ani Jihlava a Zbrojovka Brno, třebaže ještě v červnu bojovali jejich hráči v baráži o postup do první ligy. Ale očekávám od nich zlepšení. Nahoře chce být také Hradec Králové.

Kde tedy vidíte největší favority soutěže?

Kromě zmíněných celků je fotbalově dobrým mužstvem Dukla Praha. Má pořád kvalitní hráče jako jsou Pablo Gonzales, Tetour, Doumbia, Hadaščok a další, kteří loni hráli první ligu. A třeba někdo z ostatních týmů udělá vítěznou šňůru a poskočí dopředu. Přál bych si, aby to bylo i Ústí nad Labem. A aby tady chodilo na fotbal více diváků.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře