Hokejový Litvínov získal do útoku zkušené slovenské reprezentanty z pražské Sparty
Hokejový extraligový klub HC Verva Litvínov oznámil počátkem května příchody tří nových útočníků. Slovenští reprezentanti Matúš Sukeľ a Andrej Kudrna naposledy působili v pražské Spartě, s níž v právě skončené sezoně získali bronzové medaile. Další ofenzivní posilou se stal Petr Straka ze Škody Plzeň.
"Jsou to hráči, kteří umí hrát výborně do obrany i do útoku. Očekáváme od nich, že přispějí ke zvýšení produktivity týmu. Myslím si, že to jsou hráči, kteří splňují naše požadavky," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel klubu Litvínova Pavel Hynek.
Pětadvacetiletý Sukeľ strávil ve Spartě dva roky po příchodu ze Slovanu Bratislava z KHL. Za dvě sezony v české extralize si odchovanec Liptovského Mikuláše připsal ve 115 zápasech 36 bodů za 18 branek a 18 asistencí.
V roce 2015 získal bronz na mistrovství světa dvacítek a startoval také na olympijských hrách v Pchjongčchangu v roce 2018 a na domácím světovém šampionátu v Košicích a Bratislavě o rok později.
O čtyři roky starší Kudrna strávil ve Spartě šest let, během kterých sehrál v extralize 326 utkání a zaznamenal 141 bodů (72+69). Bývalý hráč Slovanu Bratislava, Skalice či Banské Bystrice také nechyběl na poslední olympiádě a zúčastnil se MS v letech 2017 a 2018.
"Je to zkušený hráč, který hrál na Spartě šest sezon, což o něčem také svědčí. Každou sezonu se dostal přes hranici deseti gólů. Nehrál v top lajnách, protože byla ve Spartě obrovská konkurence. My od něj očekáváme i přínos směrem dopředu, kde by nám měl vyplnit gólovou mezeru, kterou jsme měli v loňské sezoně," prohlásil litvínovský trenér Vladimír Országh, který mj. působil i jako asistent u slovenské reprezentace.
Osmadvacetiletý Straka se v roce 2017 vrátil do Plzně po osmiletém působení v Severní Americe. Na konci první sezony zpět v Česku sice odešel na hostování do Jihlavy, ale potom působil opět na západě Čech. V domácí nejvyšší soutěži má na kontě 215 utkání a 98 (45+53).
"Je to hráč, který má už něco odehrané. Očekáváme od něj jistou zarputilost. Má výbornou hru směrem dozadu, ale i velký potenciál směrem do ofenzivy. To potvrdil v minulé sezoně v Plzni, i přes to, že nebyl příliš vytěžovaný v přesilovkových formacích, dokázal vstřelit třináct gólů a my věříme, že na své výkony naváže i v Litvínově," dodal Országh.