Hokejové Ústí bude chtít do play-off, v přípravě jej ale kosí debakly

Archivní snímek. Foto: sportyusti.cz
Archivní snímek. Foto: sportyusti.cz

Ústí n/L. - Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem obsadili v posledním ročníku první hokejové ligy 8. místo a ve čtvrtfinále play-off dokázali potrápit Chomutov, který později postoupil do extraligy. Do vyřazovací fáze by rád Slovan postoupil znovu. Za šest dní začíná nová sezóna. Jaká by mohla být z pohledu ústeckého celku?

Reklama

Slovan by se rád pohyboval ve středu tabulky a zajistili se postup do play-off. Vedení udrželo lídra a ostrostřelce Jaroslava Roubíka, ze zkoušky  v Kladně se vrátil Jan Kloz. Přestože produktivní Tomáš Rod odešel do Prostějova, útočná síla Slovanu by neměla být slabší.

Ústečtí také zahájili spolupráci s extraligovou Mladou Boleslaví, která by měla posílat do Ústí hráče, kteří v dresu "Škodovky" nebudou mít takové herní vytížení. Solidně vypadá i brankářské složení. Michaela Petráska nahradil Jakub Soukup z Litvínova, který by měl tvořit svojici s Martinem Volkem.

Soudě podle přípravy se ale Ústeckým v poslední době přestalo výsledkově dařit a je složité odhadnout, jak tým bude vypadat v sezóně. Poslední čtyři přípravné zápasy Ústí prohrálo a utkání s Chomutovem a Boleslaví ke všemu skončilo debaklem 1:9 a 3:7.

Příčinou posledních nezdarů je pak podle trenéra Miroslava Macha velká marodka, která hatí pořádné složení kádru na zápasy. "Naposledy proti Mladé Boleslavi nám chybělo deset hráčů, někteří jsou nemocní, jiní zranění. Sestavu lepíme ztěžka a nevím, jak poskládáme soupisku na poslední přípravné utkání se Slavií. Hlavně máme potíže se složením obrany," lamentuje trenér Mach.

Trenér Slovanu Miroslav Mach si pochvaluje skladbu přípravných zápasů. Ústí se utkalo s extraligovými protivníky či dokonce účastníkem KHL Amurem Chabarovsk. "Sice jsme se silnými soupeři prohráli, ale je to lepší než hrát například s Děčínem. Vinou zranění jsme ale neposkládali pořádně kádr a těžko se nám i trénuje," posteskl si Mach.

Slovan startuje sezónu ve středu 9. září doma proti Mostu. Postupové ambice jako v minulosti už nemá, a tak by rád alespoň za postup do play-off.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře