Hokejové Litoměřice: Výtisk a Král se loučí, novým asistentem trenéra Ptáček ze Sparty, říká předseda klubu Jan Fišera

Předseda HC Litoměřice Jan Fišera (květen 2023). Foto SEVEROCESKYDENIK
Předseda HC Litoměřice Jan Fišera (květen 2023). Foto SEVEROCESKYDENIK

Byť od skončení minulého ročníku první hokejové ligy uběhlo už několik týdnů, rozhodně v klubech nepanují „jarní“ klid a dovolená. Většina týmů už zahájila letní přípravu a současně řeší složení hráčských kádrů i trenérských postů pro příští sezonu. Platí to i o HC Litoměřice, což potvrzuje v rozhovoru předseda klubu Jan Fišera.

Reklama

 

Začněme odchody dvou klíčových hráčů. Jak vnímáte loučení obránce Jana Výtiska a brankáře Tomáše Krále s litoměřickým dresem?

O Honzoví Výtiskovi jsme věděli, že se hodlá vrátit na Ostravsko a přestoupil do Frýdku-Místku. Situace kolem Tomáše Krále byla si trošku překvapením. Honza Výtisk byl v Litoměřicích tři roky po tehdejším příchodu z Vítkovic. Zanechal v našem klubu výraznou stopu, byl kapitánem, osobností i do kabiny a v celkovém přínosu se nedá nahradit. U Krále jsme do poslední chvíle nevěřili, že by to dopadlo jeho odchodem do Norska. V Litoměřicích podával výborné výkony. Šel do Lillehammeru, ale nejsem odborník, abych odhadoval úroveň norské ligy.

Máte už jasno o složení trenérského týmu HC Litoměřice?

Hlavním trenérem zůstává Miroslav Přerost. Jeho dosavadní asistent Radim Skuhrovec zamířil do Českých Budějovic, kde povede juniorku. Chtěli jsme, aby s námi dále spolupracoval, ale dlouho jsme nevěděli, jak to bude. Skuhrovec byl i asistentem trenéra u reprezentace do osmnácti let a nakonec přijal nabídku z jihu Čech.

Do Litoměřic nyní přichází zajímavé hokejové jméno. Fanoušci jistě znají Františka Ptáčka. Jakou bude mít v klubu roli?

František Ptáček odehrál v extralize 1200 zápasů, má jako hráč čtyři tituly se Spartou, působil i ve Slavii Praha, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Kometě Brno a na Kladně. Do Litoměřic přišel na místo asistenta trenéra a kondičního trenéra v rámci spolupráce s pražskou Spartou, kde pracoval s mládeží.

Co by mělo být cílem avizovaného propojení litoměřického klubu se Spartou?

Máme v hledáčku nějaké mladé hokejisty, které chce Sparta rozvíjet a takříkajíc obehrát v první lize. Garantem projektu ze strany pražského klubu je tamní sportovní ředitel Petr Ton. Samozřejmě určitý vliv na chystanou hráčskou spolupráci budou mít i trenéři sparťanského áčka. Myslím, že se máme na co těšit.

Reklama

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře