Hokejová reprezentace v Ústí přilákala ve středu na tři tisícovky diváků

Archivní snímek ústeckého stadionu. Foto: msul.czArchivní snímek ústeckého stadionu. Foto: msul.cz

Ústí n.L. - Po devíti letech hostilo Ústí nad Labem hokejovou reprezentaci. Po úspěšném prvoligovém play-off místního Slovanu si ústečtí diváci užili další hokejový svátek. Navíc vítězný, protože český tým přehrál Německo 7:2. Druhý přípravný duel s Německem je na programu v pátek 8. dubna.

Česká reprezentace v příprávném klání v rámci Euro Hockey Challenge přestřílela Německo 7:2. O svém vítězství rozhodla především drtivou třetí třetinou. Svěřenci trenéra Vůjtka tak splnili očekávání  a v prvním herním testu v přípravě na nadcházející mistrovství světa uspěli.

"Zpočátku bylo vidět, že jsme dlouho nehráli, kluci neměli zápasovou zátěž. Polovinu první třetiny jsme se hledali. Od druhé třetiny jsme už hráli dobře, taky nás podržel brankář Pavel Francouz," pochvaloval si trenér národního týmu Vladimír Vůjtek.

V utkání se prosazovali mladí hokejisté. Petr Holík se trefil dvakrát, premiérové branky v reprezentaci si připsali také Rutta s Dočekalem.

"Vždy je příjemné, když nějaký nováček osladí debut v reprezentaci gólem. Hráče to povzbudí do dalších zápasů a kariéry," podotkl Vůjtek.

Ve středu český tým podržel brankář Pavel Francouz, který konkrétně v Ústí působil v letech 2010 až 2012. Z Ústí následně zamířil do Litvínova a později do ruského Čeljabinsku.

"Spoluhráči mi pomáhali a vzadu jsme si vyhověli. Takže z obranného hlediska lze zápas hodnotit pozitivně. A když jsem přijížděl na sraz reprezentace do Ústí, tak se mi vybavily ty krásné momenty z minulosti. Trochu jsem zavzpomínal. Lidi mě přijali moc pěkně," poznamenal gólman Pavel Francouz.

Ten při páteční odvetě přepustí místo v brance Dominiku Furchovi.

Vstupenky na páteční duel s Německem jsou stále v prodeji,  v cenovém rozmezí 200-350 Kč.