Hokejová reprezentace přehrála Německo i podruhé

Archivní snímek ústeckého stadionu. Foto: msul.czArchivní snímek ústeckého stadionu. Foto: msul.cz

Ústí n.L. - Po devíti letech se ukázala česká hokejová reprezentace v Ústí nad Labem. A v rámci přípravy na nadcházející mistrovství světa v Rusku hned dvakrát přehrála výběr Německa. Nejprve 7:2 a následně v pátek 2:1.

V pátek sehrál německý tým s českým výběrem o poznání vyrovnanější souboj. Němci se dokonce v úvodu druhé třetiny dostali do vedení. Na vedoucí gól Pietty odpověděl až ve 31. minutě Zaťovič. Vítěznou branku si pak připsal v 44. minutě obránce Kundrátek. Český tým si tedy před více než čtyřmi tisícovkami diváků připsal i druhý skalp Německa.

"Do zápasu jsme vstoupili dobře, v první třetině jsme byli hodně aktivní a soupeř se k nám do pásma vůbec nedostával. Nedali jsme ale góly a naopak na začátku druhé třetiny otevřeli skóre Němci. Začali jsme být nervózní, ale nakonec zápas otočili," pochvaloval si trenér národního týmu Vladimír Vůjtek.

Oproti středečnímu souboji dostal důvěru v brance Dominik Furch, který nahradil Pavla Francouze. "V rozhodujících fázích zápasů nás Dominik podržel. Měl dva tři těžké zákroky, kdy Němci mohli odskočit, ale chytil to," pochvaloval si Vůjtek.

Němci v pátek dobře bránili a byli urputným soupeřem. "Soupeř změnil systém hry, měli jsme s tím potíže," přiznal Martin Zaťovič. "Soupeř do nás chodil, hůře jsme se dostávali z vlastního pásma. Ale jsme rádi, že jsme to otočili," dodal český útočník.