Hokejisté Litoměřic a Ústí nad Labem bojují o čtvrtfinále

Zimní stadion v Ústí nad Labem. Foto SeveroceskyDenik
Zimní stadion v Ústí nad Labem. Foto SeveroceskyDenik

Hokejisté HC Litoměřice a Slovanu Ústí nad Labem splnili prvotní cíl, jímž bylo zajištění účasti v předkole play off v první lize. Oba severočeské celky nyní bojují o postup do čtvrtfinále, které si následně zahraje osm týmů.

Reklama

 

Litoměřičtí hokejisté už stihli dva zápasy s Baníkem Sokolov, stav série je vyrovnaný 1:1. Slovan Ústí narazil na favorizovaný VHK Vsetín a ze dvou startů na Valašsku si odvezl jedno vítězství, takže před pokračováním série je stav na zápasy rovněž 1:1.

Tým Litoměřic prošel během sezony razantní hráčskou obměnou, když v první polovině soutěže za něj nastupovali adepti reprezentace pro mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Po jejich odchodu do jiných klubů kádr doplnili další hráči.

Nejzkušenějším borcem na litoměřické soupisce je čtyřicetiletý obránce Jan Výtisk, který přišel v létě z extraligových Vítkovic. V nejvyšší soutěži zažil spoustu bojů v play off včetně titulu s Libercem a má velkou motivaci i pro vyřazovací zápasy v první lize.

Oporou se po svém příchodu v průběhu sezony stal i litoměřický odchovanec Tomáš Svoboda, který hrál extraligu mj. za Slavii Praha, Kometu Brno, Plzeň, Vítkovice, Pardubice, Chomutov a ještě v tomto ročníku absolvoval několik zápasů v dresu brněnské Komety.

Roubík: Play off je odměnou

Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem nemají proti Vsetínu takříkajíc co ztratit. Skonřili po základní části dvanáctí, kdežto Vsetín byl pátý.

„Pro nás je play off odměnou za celou sezonu, takže můžeme hrát v klidu,“ říká asistent ústeckého trenéra Jaroslav Roubík.

Kromě zmíněných sérií se severočeským zastoupením probíhají ještě duely Slavia Praha-Třebíč a Prostějov-Poruba.

Už jistotu čtvrtfinále mají vítěz základní části Kladno, dále Dukla Jihlava, HC Přerov a HC Vrchlabí.
..

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře