Hokejisté Liberce vstoupili do hokejové Ligy mistrů, v pátek se těší na TPS Turku

Hokejista Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec
Hokejista Liberce v akci. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Bílí Tygři Liberec mají za sebou vstup na mezinárodní scénu, v prvním utkání hokejové Ligy Mistrů porazili norský Lorenskog IK 4:3 v prodloužení. Už ale v pátek vyhlíží druhý duel v základní skupině proti TPS Turku. Jak účast v mezinárodní hokejové soutěži hodnotí liberečtí hokejisté Mário Bližňák s Radimem Šimkem?

Reklama

Hokejoví Bílí Tygři vstoupili do nového ročníku Champions Hockey League výhrou, byť až po prodloužení. Norský Lorenskog přetlačili v nastavení 4:3.

"Měli jsme na dosah zisk tří bodů, nakonec máme jen dva. Dvakrát jsme inkasovali těsně před koncem třetiny. To by se nám nemělo stávat. Těsně před koncem třetí části jsme udělali zbytečný faul a pak soupeř vyrovnal tři sekundy před koncem. To byla škoda," popisoval liberecký útočník Mário Bližňák.

Sám Bližňák byl nakonec v prodloužení střelcem vítězné branky. "Nakonec se mi podařilo rozhodnout, z gólu mám radost a získali jsme alespoň bod navíc. V začátku zápasu jsme si ale moc vymýšleli, nahrávali si, kličkovali. Naopak soupeř hrál jednoduše, clonil a střílel. Takže naši hru budeme muset změnit," tvrdí Bližňák.

Poprvé v soutěžním utkání se hrálo prodloužení v nové podobě, a to s třemi hokejisty na obou stranách. "Prodloužení 3 na 3 bylo zajímavé, i když znovu jsme i v prodloužení faulovali a hráli v oslabení," litoval Bližňák.

A dodal: "Nyní se připravíme na páteční zápas proti TPS Turku, finský soupeř bude určitě hodně kvalitní a čeká nás těžký zápas."

Radim Šimek: Děláme zbytečné chyby, proti TPS Turku to bude jiné

Liberec přes léto opustila řada opor a obránce Radim Šimek ví, že se Tygrům na startu sezóny nebude hrát úplně snadno. "Děláme zbytečné chyby a faulujeme. Proti norskému Lorenskogu jsme dostali dva góly těsně před koncem třetiny a srážely nás fauly. To by dál nešlo," burcuje šikovný zadák.

"Za chvíli nám začne extraligová sezóna a člověk se jen tak nepřepne a nezlepší. Musíme přistupovat ke každému utkání pokorně," vypráví Šimek.

Ten splňuje roli ofenzivního beka, proti Norům gól vstřelil a litoval svých dalších šancí. "Za gól jsem rád, ale mohl jsem přidat další dva. Jejich gólman chytal výborně, ale musíme se zlepšit i v koncovce," přemítá Šimek.

Jak se Šimkovi líbilo prodloužení 3 na 3? "Jsem ofenzivní obránce, takže se mi to líbí, člověk se snadno dostane do šancí. Ale i v prodloužení faulujeme, to by se nám nemuselo vyplatit," dodal.

"V pátek budeme hrát proti finskému TPS Turku. To bude jistě silnější soupeř než Lorenskog a proti nim budeme muset podat kvalitní výkon, jinak to nepůjde," uzavřel Šimek s pozvánkou na páteční duel hokejové Ligy Mistrů.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře