Hokejisté Kadaně mají v první lize nesmírně těžký začátek

Zimní stadión v Kadani. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Zimní stadión v Kadani. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Tvorba takřka nového týmu. To bylo hlavní motto přípravy hokejistů SK Kadaň na právě se rozbíhající sezonu v první lize. V sestavě i v širším kádru se vystřídala spousta hráčů, kteří dostali možnost ukázat se až v devíti přátelských zápasech.

Reklama

Kadaňský tým má v úvodní fázi soutěže nesmírně těžké vylosování s duely s favorizovanými soupeři.

Na soupisce mužstva, které bude hájit barvy SK Kadaň, figuruje několik známých jmen.

Stálicí zůstává obránce Jakub Trefný, v útoku budou nastupovat například Jaroslav Kůs, Lukáš Klíma a také Roman Chlouba, který se v létě pokoušel získat místo v týmu HC Prostějov. Nakonec se vrátil do Kadaně, když má herní zkušenosti i z Chomutova a Slovanu Ústí nad Labem.

Chalupa přišel ze Švédska

Staronovou tváří je obránce Lukáš Chalupa, jenž dříve okusil extraligu ve Škodě Plzeň a byl v kádru Pirátů Chomutov.

„Strávil jsem tam dva roky, ale hostoval jsem také v Litoměřicích a Ústí nad Labem. V Chomutově jsem zažil semifinále extraligy, když v týmu zářili Michal Vondrka, Honza Rutta a další kvalitní borci. Rád na to vzpomínám,“ svěřil se Chalupa.

Po skončení smlouvy v Chomutově byl bez angažmá.

„Neměl jsem žádné nabídky z extraligy ani z první ligy. Krátce jsem působil v polském Gdaňsku a naposledy jsem byl ve švédské třetí lize. Teď jsem se vrátil do Česka a od srpna jsem v Kadani,“ přiblížil obránce svoji minulosti i současnost. Vzhledem ke svým zkušenostem by měl Chalupa patřit mezi opory defenzivy. Během přípravy v Kadani si vydobyl pozici v sestavě a společně s týmem se těší na prvoligové boje.

Spolupracují s extraligou

Pozitivní očekávání asi mají i mladí hráči, kteří uspěli na zkoušce. Kadaňští navázali vzájemnou spolupráci se dvěma extraligovými kluby, pražskou Spartou a Pardubicemi.

„Byli jsme v kontaktu se zástupci obou klubů, kooperaci s Pardubicemi jsme řešili s jejich sportovním manažerem Jaromírem Kverkou,“ sdělil kadaňský manažer a trenér Petr Klíma. Jeho syn Kevin Klíma působí jako hráč v pražské Spartě, už výše jmenovaný útočník Lukáš Klíma je zase synovcem Petra Klímy.

Někteří hráči pražské Sparty sice podle médií odmítli jít na farmu do Kadaně, například Michnáč a Zeleňák, a raději volili odchod jinam. „Ale ti kluci, kteří tady budou, mají příležitost pravidelně nastupovat v první lize, což je může posunout výš,“ mínil Petr Klíma.

Program Kadaně v úvodu sezony: ve středu 11. září v Jihlavě, v sobotu 14. září doma s Českými Budějovicemi, v pondělí 16. září v Přerově, ve středu 18. září doma derby s Chomutovem, v sobotu 21. září v Ostravě s HC Poruba.

Reklama

Hodnocení

2.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře