Hokejista Michal Birner si pochvaluje liberecký hokej. Klub dělá maximum, říká útočník

Michal Birner. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Birner. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Do českého hokejového prostředí se vrátil litoměřický odchovanec Michal Birner. Zkušený útočník s řadou startů v zahraničních soutěžích se stal posilou Bílých Tygrů z Liberce. Od druhé poloviny července 2015 se připravuje s týmem na ledové ploše a vyhlíží nejen účinkování mužstva v Lize mistrů, ale i extraligu. „V Liberci se pro hokej dělá hodně a toužíme po úspěchu,“ nechal se slyšet Birner v rozhovoru.

Reklama

Vybavujete si svoje hokejové začátky v Litoměřicích a jste v kontaktu s tamním hokejem?

Pocházím přímo z Litoměřic, mám na ně výborné vzpomínky, ale už tam nežiji. Přesto mě těší, že se tady hraje první liga. Bydlím v Praze, nicméně do Litoměřic stále jezdím za známými a hlavně za rodinou. Na zimní stadión tam chodím i v létě, kdy trénuji kondici a potkávám známé lidi. Když jsem v minulých letech působil v cizině a přišla mi pozvánka do české reprezentace, tak pár dní před nástupem do přípravy s národním týmem jsem v Litoměřicích trénoval i na ledě. Jedním z mých nejlepších kamarádů je další litoměřický odchovanec Kamil Kreps. V létě se potkáváme v Litoměřicích v jedné posilovně.

Na podzim budete soupeři na extraligovém ledě, protože Kamil Kreps hraje za Třinec.

Samozřejmě jsme to řešili. Potkáme se v jiných rolích, než dosud. To ale k hokeji patří.

V roce 2014 jste zažil s týmem HC Lev Praha finále v Kontinentální hokejové lize. Co na to s odstupem času říkáte?

Se Lvem jsme vybojovali stříbro, nebyl to špatný výsledek. Bohužel titul v KHL nevyšel. Lidé si pamatují jen vítěze, a tím byl tehdy Magnitogorsk. U pražského Lva přišel raketový vzestup, i co se týče zájmu fanoušků, ale bohužel i raketový pád klubu. Možná, že si někdo za pár let nevzpomene, že v Česku byl tým, který hrál finále KHL. Zřejmě si to budou pamatovat jen lidi, kteří hokej pravidelně sledují a rozumějí mu. Kdybychom ale KHL vyhráli, byl by to zápis do hokejové historie, který se neztrácí.

Jak si zvykáte na Liberec?

Město mi ukázal kamarád Láďa Šmíd, hokejista z NHL. Byli jsme se jednou podívat i v zoologické zahradě na tygry. Vážně, to není jen nadsázka díky tomu, že se klub jmenuje Bílí Tygři. Jinak jsme byli všude možně, ve všech zákoutích (usmívá se).

A hokejová stránka?

Z tohoto pohledu je to v pohodě. Co jsem měl možnost vypozorovat, tak lidi kolem hokeje dělají maximum a cítím, že nám chtějí pomoci k úspěchu. Myslím, že i fanoušci vnímají klub pozitivně. Liberec je jedním z největších měst v republice, ale oproti světu to není zase tak velká aglomerace, takže se těžko shánějí sponzoři. Jsme vděční za velké sponzory a hlavně panu majiteli, že hokej drží i v těžkých chvílích. Má ambice a letos to hodně ukázal. Od něj všechno začíná, chce daný stav změnit směrem dopředu.

Hokejista Michal Birner (ročník 1986).

Hráčská kariéra: Slavia Praha (2003-2004), více klubů v zámoří, AHL, OHL (2004-2009), Pelicans Lahti - Finsko (2008-2009), TPS Turku - Finsko (2009-20013), Lev Praha v KHL (2012-2014), Kuopio - Finsko (2014-2015).

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře