Hokejem žije Litvínov i Most, říká Viktor Hübl před vrcholem sezóny

Viktor Hübl. Foto: archic Hokej-Litvínov.cz
Viktor Hübl. Foto: archic Hokej-Litvínov.cz

Litvínov - Hokejový útočník Viktor Hübl se už může těšit z toho, že v letošní sezóně vyhrál soutěž produktivity po základní části extraligy. Pro litvínovského kanonýra a vynikajícího konstruktivního forvarda to byl pěkný individuální úspěch, na kterém se ofenzivními přednostmi ale podíleli i jeho spoluhráči.

Reklama

Celý Litvínov od vedení klubu, hráčů, realizačního týmu až po nejvěrnější fanoušky má nyní před sebou absolutní vrchol sezóny - extraligové finále! Startuje v sobotu 11. dubna.

Vraťme se ještě k semifinálové sérii s Kometou Brno.

Byla to těžká prověrka. Narazili jsme na obětavého soupeře, který gradoval svoji formu. Začátek měli trošku horší, ale pak uhráli dlouhou sérii vítězství v základní části. Zvedli se a tím, že přešli ve čtvrtfinále přes obhájce titulu ze Zlína, nabrali sebevědomí. Jsme rádi, že jsme sérii s Brnem zvládli.

A jen jste tím podpořili litvínovskou euforii. Jaké máte dojmy a pocity ze zdejšího hokejového prostředí?

Je to paráda. Hokejem a naším snažením žije celé město. Dlouho tady takový úspěch nebyl. Cítíme nadšení fanoušků a sami si to užíváme.

Do finále jste prošli poměrně snadným způsobem, alespoň co se týče sérií - s Pardubicemi 4:1, s Brnem 4:1. Play-off vám dokonale svědčí. Máte pro to vysvětlení?

Vždycky se debatuje o tom, jestli není náhoda, když se někdo dostane do finále. My jsme si ale uchovali solidní herní projev po celou sezónu. Vážím si toho, že jsme přenesli výsledky ze základní části a hlavně styl hokeje i do play-off. Bývá to těžké, ale nám se to dosud povedlo.

A najednou se naskýtá nevídané téma - Litvínov a boj o zlato.

Do play-off jsme šli z druhého místa po základní části. A říkal jsem si, že nás to bude motivovat o to víc, abychom tenhle trend potvrdili. Uděláme maximum pro úspěch.

Máte už jistou stříbrnou medaili. Je to úleva?

Když někdo nastupuje do finále, chce ho vyhrát. Jak už jsem říkal, lidi jsou pobláznění do hokeje. Tím, že titul v Litvínově nikdy nebyl, vnímáme fakt, že bychom byli první, kdo to může dokázat. A to po takových skvělých hráčích, kteří tady v minulých letech působili a psali litvínovskou historii.

ČTĚTE:  Martin Ručinský si zahraje finále po čtyřiadvaceti letech!

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře