Hokej mi chybí a jsem natěšený na novou sezónu, přesvědčuje brankář Marek Schwarz

Marek Schwarz. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Marek Schwarz. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Takřka na půl roku zmizel z extraligového hokejového dění brankář Marek Schwarz. Kvůli zranění přišel o možnost chytat za liberecké Bílé Tygry, ale po dlouhé pauze je zase zpět ve sportovním koloběhu. A už se naplno připravuje na nadcházející sezónu. „Hokej mi moc chybí,“ tvrdí zkušený gólman, jenž by se chtěl znovu stát oporou Liberce.

Reklama

Co s vámi bylo, že jste se vytratil z povědomí hokejových fanoušků?

Když to mohu říci krátce, tak mám za sebou bídnou sezónu. Přitom na začátku to vypadalo super a slibně. Zachytal jsem si za Liberec i v Lize mistrů. Pak se někdy v listopadu poprvé měnil u mužstva trenér a tím sezóna pro mě skončila. V lednu jsem si natrhl tříslo a zlobil mě i břišní sval. Zranil jsem se při startu za prvoligové Benátky. Takže to bylo hodně komplikované. Když k Bílým Tygrům přišel další nový trenér Filip Pešán, už jsem byl zraněný a nemohl jsem na led.

Už jste zdravotně v pořádku?

Je jasné, že se chci hlavně dát po zdravotní stránce do kupy. Období bez hokeje jsou těžká i na psychiku. Ale už se připravuji s libereckým týmem a navíc jezdím trénovat na umělý led k Petru Přikrylovi do Prahy. Ještě loni chytal za Litoměřice a pomáhá mi, abych se dostal do hokejové zátěže. Doufám, že budu především zdravý. Hokej mi nesmírně chybí a jsem už natěšený na novou sezónu. S motivací nemám problém.

Měl byste znovu vytvořit libereckou brankářskou dvojici s Jánem Lašákem?

V Liberci se mi líbí po všech stránkách. Bydlím kousek od Mladé Boleslavi, a když za mnou přijede na zápas do Liberce rodina, je to úžasné. Pokud jde o moje angažmá, mám smlouvu na další sezónu. S Janko Lašákem, který přes léto trénuje individuálně, si vyhovíme. Je logické, že nikdo nechce sedět na střídačce.

Jste tedy připraven na vytíženost v nadcházejícím ročníku extraligy?

Doufám, že budu dobře nachystaný, abych to zvládl. Věřím, že mi trenér dá šanci.

Liberečtí Bílí Tygři mají co napravovat, konkrétně dvanácté místo z uplynulého ročníku extraligy. Jak to berete?

Uvidíme, jak se karty rozhodí. Každá extraligová sezóna je čím dál víc vyrovnanější. Z klubů odcházejí nejlepší hráči do KHL a tím se dorovnávají rozdíly. Možná je to dobře. Nedá se vůbec nic předpovědět, jak to dopadne. Rozhodují sebemenší detaily.

ČTĚTE: Nezdary jsme hodili za hlavu a poctivě trénujeme, říká Jan Výtisk o hokejistech Liberce

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře