Házenkářky Baníku Most vyhrály Český pohár

Házenkáři DHK Most. Foto: archiv DHK Baník Most
Házenkáři DHK Most. Foto: archiv DHK Baník Most

Most - Házenkářky DHK Baník Most prokazují po celou probíhající sezónu stabilní formu a sbírají klubové úspěchy. Zatím získaly dvě cenná umístění a mají před sebou naději na potvrzení svojí kvality v podobě boje o ligový triumf. Po druhém místě v česko-slovenské interlize za slovenskými Michalovcemi vyhrály v neděli 26. dubna 2015 Český pohár.

Reklama

Finále domácí pohárové soutěže se stalo až nečekaně hladkou záležitostí Baníku Most. Severočeský celek porazil Slavii Praha vysoko 30:19. Přitom v poločase byl rozdíl jen několikabrankový, ale po přestávce zaplněná mostecká hala aplaudovala náporu a nevídané střelecké úspěšnosti vítězného celku.

Mostecké hráčky obhájily loňské prvenství z poháru a evidentně si užívaly převzetí mistrovské trofeje i pózování před objektivy fotoreportérů i televizními kamerami. „Druhé místo v interlize je pěkné, jenže nebyly jsme úplně na vrcholu tabulky. Z tohoto pohledu je nynější prvenství a hlavně zisk poháru krásným zážitkem. Moc si toho vážíme,“ hodnotila v tomto duchu mostecká hráčka Helena Ryšánková nejčerstvější úspěch Baníku v rozhovoru pro ČT. K vítězství přispěla pěti vstřelenými góly.

Co rozhodlo o výsledku? „Dobře jsme bránily. Dostaly jsme málo gólů, což byla zásluha našich brankářek. Zároveň nám vycházela ofenziva,“ vypíchla Ryšánková aspekty finálového klání. Právě rozdílné výkony v defenzivě na obou stranách byly dost určující. Zatímco Müllnerová a Bezpalcová v mostecké brance předvedly řadu úspěšných zákroků, brankářkám Slavie se nedařilo.

Interliga a Český pohár už skončily a nastává play-off české ligy. I v něm Baník Most obhajuje titul. Nejprve v semifinále narazí na Olomouc. Druhou dvojici tvoří Poruba-Slavia Praha. Hraje se od 1. května jen na dva vítězné zápasy podle netypického modelu.

Doma začínají hůře postavené celky po základní části interligy, pak se série přesune na půdu lépe postavených týmů, kde by se hrál i případný třetí a rozhodující zápas. Zatímco Most je favoritem proti Olomouci, další dvojice se zdá velmi vyrovnaná. Vítězové semifinálových duelů play-off postoupí do finále.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře