Házenkáři Lovosic přehráli Karvinou, kouč Šuma našel nového střelce

Trenér házenkářů Lovosic Vladimír Šuma. Foto: archiv HK FCC Město Lovosice
Trenér házenkářů Lovosic Vladimír Šuma. Foto: archiv HK FCC Město Lovosice

Lovosice - V 9. kole házenkářské extraligy se na domácí palubovce představil loňský vicemistr z Lovosic. Momentálně se ale nenacházel v nejlepší formě. Karvinou přesto dokázal porazit 25:20.

Reklama

Lovosičtí Lovci sehráli s Karvinou velmi vyrovnaný zápas. Po prvním poločase byl stav smírný 12:12. Po přestávce byly efektivnější v koncovce Lovosice a proto nakonec vyhrály 25:20.

Lovosicím chyběl kanonýr Jiří Motl, který se v minulém kole zranil v Kopřivnici a bude ještě dlouho mimo hru. Zastoupit jej ale dokázal Lukáš Malý, který vstřelil devět branek a výrazně tak přispěl k vítězství.

Po utkání byl tak pochopitelně spokojen trenér Lovců Vladimír Šuma. "Jsem velice spokojen s výsledkem, naším odhodláním a výkonem. Po porážce v Plzni o třídu a prohře v Kopřivnici nebyla naše situace ideální. Navíc se nám dlouhodobě zranil Jiří Motl. Po zranění nám pomohl Chroustovský. Po šedesát minut jsme plnili taktické pokyny a hráči, kteří jinak nedostávají takový prostor, svou situaci zvládli," řekl kouč Lovosic. Ten také přivítal v sestavě Jiřího Boučka, který se vrátil do Lovosic po osmi letech. "Osm let byl na dovolené v Německu, tak nyní se zase vrátil do akce," vtipkoval Šuma s odkazem na dlouholeté působení Boučka v Německu.

Kouč také hodnotil momentální situaci Lovců. "Čeká nás ještě pohár, pak také delší pauza. Potřeboval bych, ale aby přestávka trvala třeba měsíc, protože máme marodku, zranil se Motl, do toho si odpykává trest Klimt, ale u něj se budeme snažit, aby ze čtyřměsíčního distancu dostal omilostnění," dodal Šuma.

Lovosice jsou v tabulce aktuálně na 5. místě.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře