Házenkáři Lovosic jsou ve finále extraligy

Vojtěch Srba. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vojtěch Srba. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Nevídaný kousek se povedl házenkářům Lovosic. Postoupili do finále play-off extraligy a v přímém boji o titul si zahrají proti Plzni! Severočeský tým vyřadil Duklu Praha ve čtvrtfinále a následně zdolal i KP Brno v semifinále!

Reklama

Přitom Lovosičtí po prvních dvou duelech v Brně prohrávali 0:2 na zápasy. Jenže doma svého soka dvakrát porazili, vyrovnali stav série na 2:2 a poté vyhráli rozhodující pátý zápas v Brně 23:22. Vítězný gól vstřelil pár sekund před koncem utkání Pavel Chroustovský.

Složení finálové dvojice Plzeň-Lovosice je díky Severočechům velmi překvapivé. Západočeši si zlatou medaili vytkli jako cíl při obhajobě titulu a byli favority základní části. A také v ní obsadili první místo a poté přešli v play-off přes Frýdek-Místek a Karvinou.

Naproti tomu Lovosice skončily po základní části šesté a měly tudíž nevýhodnou startovací pozici do play-off. Ale tým trenéra Vladimíra Šumy skvěle načasoval formu, která je dovedla až do finále.

Boj o mistrovský titul začne po reprezentační přestávce až v sobotu 9. května 2015 v Plzni. Pro Lovosice je už samotná účast ve finále extraligy obrovským úspěchem v sezóně.

A to už severočeský celek má na svém kontě v tomto soutěžním ročníku triumf v Českém poháru. Je jasné, že lovosická házená prožívá vůbec nejlepší období ve své klubové historii.

ČTĚTE:  Lovosičtí házenkáři mohou doma rozhodnout o postupu do semifinále

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře