Házenkáři Lovosic chtějí v extralize prohánět favority

Hala v Lovosicích. Foto SeveroceskyDenik
Hala v Lovosicích. Foto SeveroceskyDenik

S odhodláním, ale i pokorou vstoupili házenkáři Lovosic do nadcházejícího ročníku extraligy. Atraktivní úvod obstaral zápas prvního kola, v němž severočeský tým zdolal na lovosickém zimním stadionu celek SKP Frýdek-Místek 35:28.

Reklama

 

„Loňské čtvrté místo můžeme označit za solidní úspěch. Dojem ale trošku kalí fakt, že jsme v boji o bronz podlehli pražské Dukle 0:3 na zápasy. Čekali jsme vyrovnanější sérii,“ přemítal ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba na klubovém webu.

„Soutěž má velké favority v týmech Plzně a Karviné, další pole může být hodně našlapané. A když jsme na medaili na jaře nedosáhli, pokusíme se prohánět špičkové kluby, znovu zabojovat o přední příčky a být mezi celky s medailovými nadějemi,“ uvažoval Srba.

V Lovosicích skončil trenér Jan Landa, který vedl tým společně s Romanem Jelínkem. Ten u družstva zůstává v pozici hlavního kouče.

Z Lovosic odešli tři zahraniční hráči – Švéd Max Jonsson, Uvis Strazdins z Lotyšska a Berin Keso z Bosny a Hercegoviny. Novou tváří je Slovinec Jerko Tim Bogdanič, který přišel z mistrovské Plzně.

Lovosičtí zastupují v extralize severočeský region. Také ostatní týmy mají za sebou přípravu a vyhlížejí extraligové boje. Kromě Lovosic tedy startují v extralize družstva loňských medailistů Plzně, Karviné a Dukly Praha a rovněž Zubří, Jičín, Kopřivnice, Frýdek-Místek, Hranice, Nové Veselí, Brno, Maloměřice.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře