Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu

Trenér Zdeňko Frťala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér Zdeňko Frťala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

VARNSDORF - Už ve středu čeká fotbalisty Varnsdorfu dohrávka Fortuna národní ligy na hřišti Olympie Praha. Na přažském Strahově bude Varnsdorf bojovat o první vítězství v sezóně. Dosud to je totiž ze strany Frťalových svěřenců bída, tým ze Šluknovského výběžku je v tabulce druhé fotbalové ligy předposlední.

Reklama

Pojďme se vrátit ještě k regionálnímu derby s Ústím nad Labem. Jak byste souboj proti ústecké Armě okomentoval?

Neproměnili jsme šance. Stále nás provází naše bolest, a to neschopnost vstřelit branky. Proto zápas skončil remízou 1:1. Derby provázely emoce. Rozdíl je ale tvrdá hra a brutalita. Některé zákroky na hřišti hraničily se surovou hrou. Někteří hráči z našeho týmu si odnesli zranění: máme tam zlomenou ruku, vymlácené zuby. A soupeř za tyto zákroky nedostal ani žlutou kartu.

Ve středu vás čeká dohrávka s Olympií Praha. Jak se připravíte na tento souboj?

To nevím, po posledním zápase s Ústím máme zraněné hráče, dostali jsme červenou kartu, takže bude složité dávat sestavu dohromady. Zdravotní stav hráčů mě mrzí. Je to vážná situace.

Proč nedokážete zatím ve Fortuna národní lize vyhrávat? Dosud jste v sezóně ještě nezvítězili.

Vytváříme si brankové příležitosti, máme více šancí než soupeři, ale nejsme schopni je proměňovat. To nás provází v posledních čtyřech zápasech. Ale není důvod propadat negativním myšlenkám, tudy cesta nevede. Naše mentalita jde ale nahoru a věřím, že brzy začneme vyhrávat. I další týmy zažívají takové série a nás to potkalo nyní.

Čím tuhle negativní sérii můžete zlomit?

Zatím si lámeme pouze ruce. Je nejvyšší čas zlomit i sérii bez výhry. Kdybych věděl recept, tak bychom vítězili už po třetím kole (úsměv).  Musíme pracovat, nemyslet na to špatné. Je pozitivní, že se do šancí vůbec dostáváme. To je první krok.

Jak byste ohodnotil výkony Stanislava Klobásy, který proti Ústí skóroval?

Kdo Standu zná, tak ví, že je to kvalitní hráč.

Ve druhé lize jste obrali Hradec Králové, což je favorit soutěže, i Ústí na jeho hřišti. Do tabulky to sbíráte ale po bodu, což je málo...

Každý bod je důležitý. Ve finále se každý bod bude počítat. I teď z Ústí to byl pro nás plusový bod. Ve středu nás čeká utkání na Olympii Praha. Doufám, že budeme mít dostatek hráčů. A budeme mít šanci naše mínusové body smazat.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře