Fotbalové Ústí dostalo od města tři miliony a může dál hrát

Trenér fotbalistů Ústí. archiv: SeveroceskýDeník.cz
Trenér fotbalistů Ústí. archiv: SeveroceskýDeník.cz

Ústí n/L. - Sice ústecká Arma přišla o kanonýra Alena Melunoviće, přesto věří v mnohem úspěšnější ročník. V uplynulém ročníku Fotbalové národní ligy skončila až na 12. místě a dlouho měla záchranářské starosti. Takové problémy už Severočeši nechtějí.

Reklama

Ústečtí fotbalisté během léta trochu obměnili kádr a hlavně omladili. Kariéru ukončil zkušený brankář Radim Novák, do slovenské Podbrezové odešel útočník Alen Melunović, který vystřílel Ústeckým na jaře záchranu. Posledním, který tak v sezóně 2010/2011 zažil v ústeckém dresu nejvyšší soutěž, tak zůstal ostřílený Jan Martykán. Naopak trenér Petr Němec přivítal v týmu čtyři nové tváře.

"Změny v kádru jsou přizpůsobené finanční situaci klubu. Provedli jsme určité změny, hodně nám bude chybět útočník Alen Melunović, jenž zamířil do slovenské Podbrezové. Melunović byl střelec a potřebovali bychom jeho góly nahradit. V kádru máme odchovance, dorostence, budeme využívat i farmu v Lovosicích. Mezi příchody patří Zdeněk Zacharda, Josef Eliáš, Ivan Šnirc, Jiří Miškovič a Petr Hošek," nastínil sportovní manažer Ústí Stanislav Pelc. "Řekl bych, že bychom tým spíš doplnili, než posílili," přidal se trenér Němec do hodnocení.

Na poslední chvíli se k týmu připojil útočník Petr Hošek. Ten má za sebou i úspěšné angažmá ve slovenské Senici, kde odehrál několik utkání v předkolech Evropské ligy. "Očekáváme góly od Petra Hoška. Ten by spolu se Smolou měl být gólový, vstřelit branku umí i ofenzivní Veverka," věří kouč Němec.

Kapitán Army Jan Martykán si pochvaloval, že při účasti patnáctky celků ve Fotbalové národní lize sestupuje pouze jeden tým. "Je to pro nás příjemnější. Snad nebudeme mít takové starosti a strachovat se o sestup. Favority soutěže by měli být Hradec a Budějovice. Táborsko je kvalitní, Varnsdorf také, podle přípravy měla dobré výsledky rezerva Sigmy Olomouc," tipoval ústecký lídr kabiny.

Ústí patří mezi finančně skromnější kluby, takže ambice nemůže mít nejvyšší. "Jsme domluvení s městem, že nám půjčí tři miliony korun ke stabilizaci klubu. Rozpočet na sezónu 2015/2016 ve Fotbalové národní lize máme pokrytý a měli bychom udržet fotbal v Ústí na úrovni druhé nejvyšší soutěže. Máme rozpočet 20 milionů, z toho 7 milionů patří na mládež, 13 milionů směřuje do "A" mužstva," prozradil předseda představenstva Jan Linhart.

"Sport nejen v Ústí, ale i v ostatních městech republiky, je podfinancovaný, a postupovat a někam směřovat je čím dál složitější," doplnil Linhart na závěr.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře