Fotbalové Teplice získaly Shejbala z Hradce Králové

Jan Shejbal. Foto: archiv FK Teplice/fkteplice.cz
Jan Shejbal. Foto: archiv FK Teplice/fkteplice.cz

TEPLICE - Fotbalový klub FK Teplice má po Pavlu Čmovšovi z Mladé Boleslavi druhou zimní posilu. Do šestého týmu prvoligové tabulky přichází třiadvacetiletý krajní záložník či obránce Jan Shejbal z druholigového FC Hradec Králové.

Reklama

Místo Shejbala odchází na hostování do Hradce Králové Otto Urma. „Oba hráči jsou ročník 1994, oba potřebovali novou motivaci a změnu, navíc oběma v létě končila smlouva, takže si myslím, že to je výhodný transfer pro obě strany. Honzu Shejbala znám ještě z mládežnických reprezentací, věřím, že se začlení a bude posilou," říká k výměně sportovní ředitel Jakub Dovalil na klubovém webu.

Levonohý hráč reprezentoval Českou republiky v reprezentacích od U16 po U21 a tepličtí fandové si ho mohou pamatovat z podzimního pohárového utkání, ve kterém se prosadil proti Teplicím krásnou brankou.

„Jsme rádi, že jsme jeho příchod do týmu dotáhli. Znám ho ještě z dorostenecké kategorie, kdy jsem ho chtěl do mládežnických týmů Slavie Praha, ale dal přednost Hradci Králové. Je to levonohý rychlostní typ hráče, který nám vstřelil na podzim krásnou branku, navíc pravou nohou. Věříme, že nám pomůže," doplňuje charakteristiku trenér Daniel Šmejkal. Shejbal má na svém kontě 15 ligových utkání, dalších 46 jich odehrál ve Fortuna národní lize, kde také vstřelil pět branek.

Půl roku strávil také na hostování na Slovensku v FC Nitra, kde v osmnácti zápasech zaznamenal pět branek. „Moc se těším na působení v Teplicích, bude to pro mě nová výzva, takže už se nemůžu dočkat až poznám tým. Jsem plný očekávání," sděluje sám hráč. Shejbal by první utkání v nových barvách měl odehrát na soustředění na Kypru, kam mužstvo odcestuje v pátek 26. ledna a kde ho čekají duely s Gornikem Zabrze, Soligorskem a Partizanem Bělehrad.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře