Fotbalové Teplice postoupily v poháru a čekají na soupeře

Momentka z utkání Neratovice - Teplice. Foto: FK Teplice/Martin KovaříkMomentka z utkání Neratovice - Teplice. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík

Teplice - Fotbalisté Teplice uspěli v utkání 2. kola Poháru FAČR, když udolali divizní Neratovice 2:0. S papírově slabším soupeřem se ale poměrně nadřeli.

Teplice rovněž také poprvé v sezóně vyhrály, protože jejich dvě dosavadní ligová vystoupení skončila remízou (Hradec 0:0, Ostrava 1:1). Kouč Ščasný dal v pohárovém utkání prostor méně vytíženým hráčům, kteří měli s bojovným soupeřem problémy.

Do velké šance se dostal například teplický Chukwuma, velké příležitosti měly ale i Neratovice. Postupem času ale Teplice již převzaly otěže zápasu do svých rukou a ukázaly větší bojovnost i fyzickou připravenost. Po hodině hry otevřel skóre Lüftner, druhou branku pak přidal dvě minuty před koncem Nivaldo. Teplice v 3. kole Poháru  FAČR narazí na vítěze souboje Varnsdorf - Bohemians Praha.

"Byl to těžký zápas, hlavně v první půli. Až ve druhém poločase se naše hra zvedla. Jsem rád, že jsem skóroval a protrhl trochu tu smůlu, která mě provázela. Po zranění se cítím výborně," uvedl střelec první teplické branky Michael Lüftner.

Zatím nikdo nehodnotil

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo