Fotbalová národní liga: Ústí míří za postupem, Varnsdorf se trápí

Gólová radost ústeckého střelce Tomáše Smoly. Foto: sportyusti.czGólová radost ústeckého střelce Tomáše Smoly. Foto: sportyusti.cz

Severní Čechy - Fotbalová národní liga, tedy druhá nejvyšší soutěž, má za se bou odehráno deset kol a posledních šest jich schází do konce podzimní části. Po deseti kolech se již rýsují týmy, které mohou uvažovat o postupu do SYNOT ligy a také ty, kterým hrozí pád do třetí ligy.

Reklama

Ve Fotbalové národní lize se rýsují dvě překvapení. A obě mají společného jmenovatele - klub ze severních Čech. Tabulku totiž vede Ústí nad Labem, naopak poslední je Varnsdorf.

Což je překvapivé, protože v minulé sezóně si Varnsdorf vybojoval právo postupu do SYNOT ligy, kam nemířil jen kvůli nevyhovujícímu stadionu a naopak Ústí dlouho bojovalo o záchranu. V novém ročníku si ale oba celky své pozice vyměnily.

Ústí nedávno oznámilo jméno nového ředitele, je po rekontrukci stadionu a může pomýšlet na postup do první ligy. Sportovně to Ústeckým také klape, po deseti kolech vedou tabulku se ziskem 21 bodů. Naposledy vyhrálo Ústí s Vyšehradem 2:0 a v pátek hostí doma Opavu. Kouč Petr Němec se také stal "trenérem měsíce září FNL."

"Přesvědčil jsem hráče, že jedině prací a zase prací se můžeme dostat do nejvyšších pater, a já věřím, že to pochopili. Samozřejmě - v závěru nás čekají duely s těžkými soupeři z horní části tabulky, to nás teprve prověří. Teď si ale věříme a já věřím, že tomu tak bude i nadále," říká trenér Němec o formě jeho svěřenců.

Petr Němec je rodákem z Ostravy, hráčskou fotbalovou kariéru ale strávil především v Teplicích a po letech trénování v Polsku nyní zakotvil v Ústí nad Labem.

Po sestupu Baníku Most do ČFL je dalším severočeským celkem ve 2. lize už pouze Varnsdorf.  A tomu se aktuálně vůbec nedaří, protože se třemi body je v tabulce poslední a dosud ještě nevyhrál. Jaká to změna oproti předchozímu ročníku, ve kterém Varnsdorf skončil druhý. Naposledy "Vanďák" prohrál se Znojmem 2:0.

Pozice trenéra Skuhravého ale prý ohrožena není. A to ani po konci Zdeňka Frťaly, který již netrénuje slovenskou Podbrezovou a vloni právě se Varnsdorfem vybojoval druhé místo v tabulce.

„Odchodem Breiteho a Janouška jsme tak trochu vyklidili střed pole. Vypadalo to, že to dokážeme nahradit. Ale poté, co vypadli Kotiš, Martan, Rudnytskyy, Schubert nebo Zieris, to nešlo. Noví hráči jako Kodr, Pajer nebo Chukwuma jsou příslibem do budoucna, ale v současné situaci je to trochu jinak. Pro nás všechny bude těžké, tuhle situaci zvládnout," říká o situaci v klubu ředitel Varnsdorfu Vlastimil Gabriel.

Více než sportovní výsledky Varnsdorf řeší možnou rekonstrukci stadionu a větší pomoc od města či kraje. Právo postupu do SYNOT ligy totiž místní politické špičky na jaře 2015 nechalo klidnými. "Tento čtvrtek nás město pozvalo na zasedání rady. Máme přinést určité materiály. Jsem zvědavý, zda budou moci něco uvolnit, nebo jestli seženou nějaké finanční prostředky. Ale je to taková první vlašťovka," dodal Gabriel.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře