Fotbalisty Teplic povede trenér David Vavruška

David Vavruška. Foto: archiv FC Slovan Liberec
David Vavruška. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Teplice - Po konci letošního ročníku SYNOT ligy oznámilo vedení FK Teplice na mimořádné tiskové konferenci, kdo bude novým trenérem teplického A mužstva v sezóně 2015/2016. Tým žlutomodrých povede nově David Vavruška, který již v Teplicích působil před několika lety jako šéftrenér mládeže.

Reklama

Dvaačtyřicetiletý Vavruška byl dosud hlavním trenérem Slovanu Liberec, se kterým v letošním ročníku zvítězil v Poháru FAČR, když v semifinále jeho tým vyřadil právě Teplice.

S trénováním začínal charismatický kouč v mladém věku v menších pražských klubech a přes pozici šéftrenéra mládeže v Motorletu Praha se dostal až do FK Teplice, kde na stejné pozici působil mezi lety 2003 - 2007. Poté zamířil do stejné funkce na Spartě, následně usedl do křesla šéftrenéra mládeže také v Bohemians 1905 a v Příbrami.

Právě v Příbrami přišla první šance u A mužstva dospělých, které vedl v letech 2011 a 2012. Následovalo angažmá v SFC Opava a přesun do Liberce. Zde vedl Vavruška juniorku, ale po konci Jaroslava Šilhavého v závěru minulé sezóny převzal A mužstvo a vyválčil s ním čtvrté místo v lize, po sezóně se pak vrátil zpět k juniorské týmu.

Do podobné situace se však Slovan Liberec dostal i letos, kdy během jarní části sezóny nahradil Vavruška dvojici Kotrba - Csaplár a odepisovaný tým dotáhl k záchraně a nakonec také k vítězství v pohárové soutěži.

Od nové sezóny už bude David Vavruška sedět na lavičce Teplic, kde podepíše smlouvu na tři roky.

„Příjemně nás překvapilo, že trenér Vavruška byl ochoten jednat s Teplicemi, třebaže prožil úspěšné období v Liberci. Už na zmínku možnosti práce u našeho týmu reagoval, že by měl zájem. Jsme rádi, že jsme se dohodli,“ uvedl sportovní ředitel teplického klubu Jan Skýpala. A ředitel společnosti FK Teplice Petr Hynek přikývl: „Od pana Vavrušky si slibujeme, že vnese do mužstva vítěznou mentalitu.“

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře