Fotbalisté Varnsdorfu prožívají úspěšný podzim, v poháru pojedou do Jablonce

Ilustrační snímek z druhé fotbalové ligy. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek z druhé fotbalové ligy. Foto SEVEROCESKYDENIK

Nebývale úspěšný podzim zatím prožívají fotbalisté FK Varnsdorf. Figurují na druhém místě tabulky druhé ligy za favorizovanou Zbrojovku Brno a navíc nečekaně postoupili až do osmifinále Českého poháru právě po vítězství nad brněnským celkem (4:2 v prodloužení).

Reklama

 

Varnsdorfští se však nijak neuspokojují dosavadním průběhem sezony a chystají se pečlivě na další zápas. V neděli 17. října hostí v rámci druholigové soutěže Duklu Praha.

Trenér Pavel Drsek odvádí ve Varnsdorfu kvalitní práci. V zimě přišel do klubu z prvoligových Teplic, kde byl asistentem tehdejšího hlavního kouče Stanislava Hejkala, nynějšího asistenta trenéra v prvoligovém Hradci Králové!

Drsek jako hráč působil v Blšanech, německých klubech, v Kladně, Jablonci i celcích z druhé či třetí ligy.  A hráčské i trenérské zkušenosti z nejvyšší soutěže se snaží Drsek přenášet i do současného působení na severu Čech, kde se varnsdorfskému celku nebývale daří.

„To, že jsme v popředí tabulky, je pro mnohé fanoušky i odborníky překvapením. Vážíme si ale i pohárového tažení,“ uvedl Drsek s tím, že v osmifinále Českého poháru je čtrnáct prvoligových klubů, tedy skoro všechny kromě už vyřazených Pardubic a Liberce.

A mezi pohárovou šestnáctku se dostali jen dva zástupci z druhé ligy a jedním z nich je právě Varnsdorf. Los osmifinále rozhodl o tom, že Varnsdorfští budou hrát severočeské derby v Jablonci. Drsek se tak v roli soupeře představí na půdě klubu, v jehož barvách vybojoval jako hráč druhé místo v první lize.

Ale už nadcházející zápas s pražskou Duklou bude mít pro Drska pikantní nádech. Po trenérských začátcích v Jablonci totiž působil v pražském klubu z Julisky nejprve jako asistent a poté byl dokonce i hlavním koučem v době, kdy Dukla ještě účinkovala v první lize.                                                                                                                                                                                                                                   


Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře