Fotbalisté Ústí nad Labem zahájili přípravu s novým trenérem Jiřím Skálou

Ředitel FK Ústí Petr Heidenreich (vlevo) a nový trenér Jiří Skála (vpravo). Foto: archiv FK Ústí n.L.
Ředitel FK Ústí Petr Heidenreich (vlevo) a nový trenér Jiří Skála (vpravo). Foto: archiv FK Ústí n.L.

ÚSTÍ N.L. - Poprvé pod vedením nového kouče Jiřího Skály se sešli fotbalisté Ústí nad Labem, aby zahájili přípravu na nový ročník ve Fotbalové národní lize.

Reklama

Jiří Skála převzal sedmý tým uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy. Pro Skálu se jedná o první štaci v roli hlavního kouče na profesionální scéně, konkrétně ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Skála na prvním tréninku poznal mladý kádr, se kterým bude bojovat  o vrchní pozice v soutěži.

"Nabídka od Ústí pro mě byla velmi atraktivní a jedná se o velkou výzvu. Nad převzetím fotbalistů Army jsem dlouho neváhal," prozradil na předsezónní tiskové konferenci mladý trenér, který vedl třetiligové Domažlice či pracoval na pozici asistenta u Pavla Vrby ve Viktorii Plzeň.

"U pana Vrby jsem okoukal útočný styl s dynamickými a rychlými hráči, kteří umí s míčem. I v Ústí budeme chtít hrát útočným stylem a Plzeň je pro nás inspirací," pokračoval trenér.

Skála naposledy vedl Domažlice ve třetí lize, a proto ví, že FNL je svou fotbalovou kvalitou podstatně výše. "Na konci jara jsem viděl některé zápasy druhé ligy, a oproti ČFL, to je velký rozdíl. Navíc po sestupu Baníku Ostrava a Sigmy Olomouc z první ligy se zvedne prestiž FNL," uvědomuje si kouč.

Co si Skála myslí o skladbě týmu? "Jsou tu starší hráči jako Martykán či Králík. Peterka je také lídrem týmu, můžeme se opřít i o Leibla.  Osa kádru je velmi kvalitní. Máme na testech i řadu mladých hráčů," svěřil se někdejší fotbalista Slavie, Plzně či Teplic.

Naopak ale v Ústí skončili útočníci Tomáš Smola s Richardem Veverkou, Skála tak bude muset hledat alternativy v ofenzivních řadách.

Za volbou nového kouče stojí ústecký ředitel Petr Heidenreich, který byl nedávno zvolen zástupcem druholigových klubů v Ligové fotbalové asociaci. "Chceme se pokusit hrát na horních příčkách soutěže a nalákat fanoušky na stadion," dodává Heidenreich.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře