Fotbalisté Ústí dohráli sezónu se ctí a zachránilil se

Trenér fotbalistů Ústí. archiv: severoceskydenik.cz
Trenér fotbalistů Ústí. archiv: severoceskydenik.cz

Ústí n/L. - V posledních letech bývali fotbalisté FK Ústí nad Labem zvyklí na umístění na předních příčkách Fotbalové národní ligy. V letech 2010 a 2012 si dokonce vybojovali postup do nejvyšší soutěže. Letos ale hráli Severočeši dlouho o záchranu a nakonec skončili na 12. místě druhé ligy.

Reklama

S novým stadionem, ale ve spodních patrech tabulky. Taková byla sezóna v podání ústecké Army. Sezonu Ústí zakončilo zápasem s Varnsdorfem po bezbrankové remíze.

Proti postupujícímu Varsndorfu tisícovka diváků gól neviděla. "Snažili jsme se, dali jsme do zápasu všechno. Na gól to ale nestačilo. Ale v kombinované sestavě, kdy nám chybělo sedm stabilních hráčů, jsme to celkem zvládli," pochvaloval si trenér fotbalistů Ústí Petr Němec.

Arma hrála v oslabené sestavě a mladí hráči nezklamali. "Představili jsme úplně novou mladou stoperskou dvojici a nedostali jsme gól, takže to bylo dobré," doplnil Němec.

Hlavní kouč Ústeckých pak byl rád za konečné umístění, Arma skončila dvanáctá. "Po podzimu jsme byli na sestupovém 15. místě a nevypadalo to dobře. Hodně nám pomoh Melunovič důležitými góly. A jsme rádi, že jsme přeskočili další dva soupeře a záchranu si sami vybojovali, přestože Most s Kolínem opravdu moc bodů nezískávali. Dostali jsme pod sebe Třinec a Frýdek-Místek, s tím jsme spokojeni," hodnotil Němec.

Trenér Němec by měl v Ústí zůstat i pro příští sezónu. "Ale také bude záležet, jaké přivedem do týmu hráče a s čím budeme pracovat. Ale jsme předběžně domluveni," říká trenér.

Končit by naopak měl gólman Radim Novák. Ten v Ústí strávil většinu své fotbalové kariéry a zachytal si za Armu i první ligu. "Rád bych pokračoval, cítím se dobře, ale klub už chce jít jinou cestou a má mladší brankáře. Záleží, jestli přijde nějaká adekvátní nabídka odjinud, někam do krajského přeboru by se mi už nechtělo. Jinak jsem s klubem domluven na jiné spolupráci coby trenér mládeže a učitel sportovních tříd," nastínil gólman Novák.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře