Fotbalisté Teplic přezimují na předposledním místě, přichází Tijani z pražské Slavie

Z teplického stadionu. Foto SeveroceskyDenik
Z teplického stadionu. Foto SeveroceskyDenik

Předposlední místo v tabulce, jedenáct bodů. Takové je postavení fotbalistů Teplic po 19. kole první ligy. Během krátké zimní přestávky se dají očekávat změny v hráčském kádru. První posilou je Mohamed Tijani.

Reklama

 

Letošní kalendářní rok zakončil severočeský tým prohrou s Mladou Boleslaví 0:1.

„Je to zklamání. Po předchozích dvou výhrách, které byly pro hráče odměnou za bojovnost, přišla další ztráta. A jelikož si je v naší situaci nemůžeme dovolit, bude nás to mrzet ještě hodně dlouho,“ přemítal teplický trenér Jiří Jarošík při on-line tiskové konferenci.

„Kdybychom s Boleslaví vyhráli, nebo aspoň remizovali, mohlo to být přece jen veselejší. Takhle jsme si před zimní přestávkou bodově nijak nepolepšili,“ posteskl si teplický trenér. Zatím se nechtěl pouštět do podrobného hodnocení období, v němž vedl Teplice v roli hlavního kouče.

„K týmu jsem nastoupil v průběhu podzimu. Možná si uděláme analýzu, ale do začátku přípravy není moc času. Zřejmě dojde k obměně kádru. Přál bych si přivést některé nové hráče, aby přišli už třeba na startu zimní přípravy. Uvidíme, jak to dopadne,“ uvažoval Jarošík.

Tepličtí by měli odstartovat tréninky před jarní sezonou 4. ledna. Vedení klubu oznámilo, že novou posilou týmu se stane střední obránce Mohamed Tijani z Pobřeží slonoviny. V Česku už prošel několika kluby. Upozornil na sebe v dresu Jihlavy, poté přestoupil do pražské Slavie. Z ní úspěšně hostoval v sezoně 2020/2021 ve Slovanu Liberec a kromě ligových zápasů nastupoval i v evropských pohárech. V kariéře jej poté přibrzdilo těžké zranění. Je kmenovým hráčem pražské Slavie a v Teplicích by měl hostovat.

Základní část první ligy bude mít na jaře jen jedenáct kol a po odehrání kompletního programu třiceti kol by měly následovat boje ve skupině o titul (o 1.- 6. místo). Mužstva z nejspodnějších příček tabulky by měla čekat skupina o 11.-16. místo s tím, že poslední celek přímo sestoupí.
Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře