Fotbalisté Teplic pod novým trenérem Jiřím Jarošíkem ve čtyřech zápasech nebodovali

Ze zápasu FK Teplice-Viktoria Plzeň (0:1). Foto SEVEROCESKY DENIK
Ze zápasu FK Teplice-Viktoria Plzeň (0:1). Foto SEVEROCESKY DENIK

Stále na předposledním místě tabulky setrvávají fotbalisté Teplic po jedenácti kolech první ligy. Když trenér Jiří Jarošík přebíral po odvolaném Radimu Kučerovi post hlavního kouče, měl tým na kontě pět bodů. A na této bilanci nezměnily ani čtyři zápasy už pod Jarošíkovým vedením včetně poháru.

Reklama

 

Tepličtí podlehli v Uherském Hradišti celku Slovácka 2:3 a doma prohráli s vedoucí Plzní 0:1. Už z výčtu těchto soupeřů je patrné, že severočeský celek narazil na týmy z první čtveřice tabulky, z toho je Plzeň zatím velmi úspěšným lídrem.

„Nesmíme se ukolébat tím, že jsme hráli dobře proti aktuálně nejlepšímu mužstvu ligy. V každém zápase vyžaduji nějaké maximum od jednotlivců i týmu. Během těch dvou kol, co jsem v klubu, jsem se snažil mužstvo trošku poznat,“ přemítal trenér Jarošík na tiskovce pro média.

„Bohužel máme úzký kádr, ale při absenci některých hráčů nastoupili další kluci, aby ukázali i ostatním svoje možnosti. Prostě dostali šanci a prostor  a předvedli se v dobrém světle,“ uvedl Jarošík.

Tepličtí sehráli další zápas v neděli 24. října v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové, kde podlehli 0:3. Východočeský klub má totiž na mladoboleslavském stadionu domácí prostředí.

Duel byl pikantní pro asistenta trenéra hradeckého celku Stanislava Hejkala, který ještě v minulé sezoně vedl z postu hlavního kouče právě Teplice. Jeho nástupce na lavičce Teplic Radim Kučera vydržel u týmu jen od prosince 2020 do září 2021.

„Pokud jde o Teplice, chtěli bychom, aby se zápas s Plzní stal odrazovým můstkem nejen z pohledu zlepšené hry, ale snad povede i k úspěšnějším výsledkům. Proi Hradci Králové jsme ale podali špatný výkon," dodal Jiří Jarošík.

Tepličtí neuspěli ani v pohárovém zápase s pražskou Spartou (0:2).

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře