Fotbalisté Teplic a Jablonce na podzim finišují

Archivní snímek. Foto: facebook FK Teplice
Archivní snímek. Foto: facebook FK Teplice

Teplice, Jablonec - Fotbalisté Teplic i Jablonce se stále pohybují „pouze“ ve středu prvoligové tabulky s tím, že na přední příčky už ztrácejí docela dost bodů. A vzájemný zápas obou celků na teplických Stínadlech nepřinesl ani jednomu z nich kýžený tříbodový úspěch. Remíza 2:2 představuje pro oba týmy v podstatě ztrátu, protože po nerozhodných výsledcích naskakují body jen pomalu.

Reklama

Tepličtí vedli 1:0, prohrávali 1:2 a nakonec odvrátili hrozící porážku. I podle průběhu to bylo napínavé střetnutí. A mohlo být zřejmě ještě zajímavější, kdyby hosté proměnili pokutový kop. Po faulu teplického stopera Davida Jablonského na jabloneckého Jose Romeru zaváhal při penaltě Martin Pospíšil, který pár dní před tím nastoupil za českou reprezentaci v Polsku.

To, co jsme vyprodukovali ve třetí minutě, byla šílenost,“ narážel teplický trenér David Vavruška na penaltovou situaci, kterou ale brankář Martin Slavík vyřešil. „Pak jsme se sice ujali vedení, ale Jablonec srovnal a prokázal, že je vynikajícím mužstvem. V první půli nás pětadvacet minut jasně přehrával. Potom jsme se ale postupně začali lepšit, což na čím dál horším terénu bylo obdivuhodné,“ mínil kouč Teplic. Zápas vygradoval, což Vavruška ocenil vzhledem k úsilí obou celků. „Na takhle extrémním utkání se pozná příprava. A nám síly nedošly, což je pozitivní zjištění pro závěr podzimu,“ podotkl Vavruška.

Už v pátek 27. listopadu 2015 nastoupí tepličtí fotbalisté na pražské Julisce proti Dukle. A podzim zakončí o týden později v Uherském Hradišti.

Jablonečtí uhráli osmou remízu ze čtrnácti zápasů. A to je slabší bilance, než se čekalo. Na jednu stranu Jablonec prohrál pouze dvakrát, ale jen čtyři vítězství nejsou příliš úspěšným vyjádřením ambicí mužstva.

Trenér Jaroslav Šilhavý zhodnotil dění na teplickém trávníku výstižným způsobem. Byl to velmi zajímavý zápas, oba týmy se velmi dobře vypořádaly s těžkým terénem. V prvním poločase jsme byli aktivnější a měli jsme blíž k tomu, abychom získali tři body. Hlavně penalta nás mohla dostat do pohody, kdybychom ji proměnili,“ uvažoval kouč. „Byly tam z naší strany i další tři šance. A kdyby se nám povedlo využít možnosti, mohli jsme reálně pomýšlet na vítězství. Teplice nás ale potom dostaly pod tlak a byly lepší. Remíza po rušném průběhu vypadá zasloužená. Odvezli jsme bod, ten je ale v naší situaci málo, potřebovali bychom víc,“ dodal Šilhavý.

Šlágrem podzimu bude pro Jablonec v pondělí 30. listopadu 2015 souboj s mistrovskou Viktorií Plzeň, současně i lídrem tabulky první ligy. Podzim pak završí Jablonečtí v Praze proti Bohemians Praha 1905.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře